Time | Venue | Team 1 | Team 2 | Referee | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Sunday 17th Mar 2024 | ||||||
Allianz Football League Roinn 3 - Standings | ||||||
3 00 PM | TEG Cusack Park, Mullingar | Westmeath 0-13 | - | 1-10 Down | James Molloy | |
Saturday 16th Mar 2024 | ||||||
Allianz Hurling League Roinn 2A - Standings | ||||||
1 00 PM | Ballycran | Down 3-19 | - | 1-16 Meath | Thomas Gleeson | |
Friday 15th Mar 2024 | ||||||
ACRFL Div 1 - Standings | ||||||
8 15 PM | Clonduff | Clonduff C Team 0-6 | - | 1-8 Saval B Team | Brendan Rice | |
Monday 11th Mar 2024 | ||||||
ACPRL Div 1 - Standings | ||||||
7 30 PM | Clonduff | Clonduff B Team 0-10 | - | 2-4 Kilcoo B Team | Ben Lock | |
Sunday 10th Mar 2024 | ||||||
ACRFL Div 1 - Standings | ||||||
2 30 PM | Tullylish | Tullylish B Team 1-13 | - | 1-6 Carryduff C Team | Eugene O Hare | |
2 00 PM | Teconnaught | Teconnaught B Team 3-7 | - | 4-7 Mayobridge C Team | Gavin Corrigan | |
2 00 PM | Saval | Saval B Team 0-0 | - | CONC Saul B Team | TBC | |
2 00 PM | Burren | Burren C Team 3-11 | - | 1-8 Clonduff C Team | Gregory Mc Grath | |
2 00 PM | Downpatrick | RGU Downpatrick B Team 5-6 | - | 2-12 Kilcoo C Team | Barry Mullan | |
ACRFL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Drumaness | Drumaness B Team 3-17 | - | 1-12 An Riocht C Team | Lorenzo Mc Mullan | |
2 00 PM | Bright | Bright B Team 1-1 | - | 4-9 Darragh Cross B Team | Micheal Curran | |
2 00 PM | St Pauls | St Paul's B Team 0-0 | - | CONC Newry Shamrocks B Team | TBC | |
Allianz Hurling League Roinn 2A - Standings | ||||||
2 00 PM | Netwatch Cullen Park | Carlow 3-20 | - | 2-18 Down | Sean Stack | |
ACRFL Div 2 - Standings | ||||||
1 30 PM | Mallusk | East Belfast B Team 1-1 | - | 3-8 Bredagh C Team | Eamonn Rooney | |
2024 Ulster Junior Football Club League Section A - Standings | ||||||
12 00 PM | Falls Park | Cardinal O' Donnell's GAC 2-7 | - | 0-7 Dundrum | Mark Turley | |
ACRFL Div 2 - Standings | ||||||
11 00 AM | St John's | St John's B Team CONC | - | 0-0 Ballymartin B Team | TBC | |
Saturday 9th Mar 2024 | ||||||
Masita GAA Post Primary Schools Dr. Eamonn O Sullivan Cup (Senior C Football) - Standings | ||||||
2 00 PM | Dr Cullen Park | Tarbet Comprehensive School 3-19 | - | 4-13 St Malachys Castlewellan | David Hickey | |
2024 Ulster GAA Under 20 Football Championship Section A - Standings | ||||||
2 00 PM | Páirc Esler, Newry | Down 1-9 | - | 2-14 Derry | Mark Loughran | |
ACPRL Div 1 - Standings | ||||||
2 00 PM | Castlewellan | Castlewellan B Team 2-10 | - | 1-7 Mayobridge B Team | Brian Fegan | |
2 00 PM | Páirc Liam Uí Ír | Cumann Pheadair Naofa B Team 1-10 | - | 1-6 Bredagh B Team | Kevin Mc Grath | |
ACPRL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Clann na Banna | Clann na Banna B Team 0-10 | - | 1-4 Rostrevor B Team | Patrick McDade | |
2 00 PM | Longstone | Longstone B Team 5-12 | - | 1-3 Atticall B Team | Neill Cousins | |
2 00 PM | An Riocht | An Riocht B Team 2-12 | - | 1-9 Drumgath B Team | Gregory Mc Grath | |
Friday 8th Mar 2024 | ||||||
2024 Ulster Intermediate Football Club League Section A - Standings | ||||||
8 00 PM | An Riocht | An Riocht 1-12 | - | 1-6 Drumgath | Mark Turley | |
Wednesday 6th Mar 2024 | ||||||
8 00 PM | St Paul's Lurgan | Naomh Pól CLG 2-11 | - | 1-14 An Riocht | Martin Conroy | |
2024 Ulster GAA Football Minor League Section B - Standings | ||||||
7 30 PM | Páirc Esler, Newry | Down 2-11 | - | 0-13 Monaghan | Martin Coyle | |
ACPRL Div 1 - Standings | ||||||
7 30 PM | Burren | Burren B Team 1-13 | - | 5-4 Bryansford B Team | Willie Fitzpatrick | |
Sunday 3rd Mar 2024 | ||||||
2024 Ulster GAA Hurling Under 17 Cup - Standings | ||||||
2 00 PM | Ballycran | Down 3-6 | - | 1-12 Derry | James Clarke | |
Allianz Football League Roinn 3 - Standings | ||||||
2 00 PM | Páirc Esler, Newry | Down 2-17 | - | 1-8 Sligo | Barry Tiernan | |
2024 Ulster Intermediate Football Club League Section A - Standings | ||||||
12 00 PM | Drumgath | Drumgath 3-11 | - | 2-13 Tir na nÓg | Mark Loughran | |
12 00 PM | An Riocht | An Riocht 3-13 | - | 1-12 Searcóg/Shercock | Conor Curran | |
ACRFL Div 2 - Standings | ||||||
11 30 AM | Castlewellan | Castlewellan C Team 0-10 | - | 5-12 St John's B Team | Sean Christie | |
ACRFL Div 1 - Standings | ||||||
11 00 AM | Carryduff | Carryduff C Team 2-10 | - | 3-5 Teconnaught B Team | Simon Francis | |
11 00 AM | Saul | Saul B Team 1-10 | - | 3-11 Kilcoo C Team | Kevin Kelly | |
11 00 AM | Mayobridge | Mayobridge C Team 2-5 | - | 7-8 Burren C Team | Karl Brannigan | |
ACRFL Div 2 - Standings | ||||||
11 00 AM | Darragh Cross | Darragh Cross B Team 1-12 | - | 2-5 East Belfast B Team | Lorenzo Mc Mullan | |
11 00 AM | Ballymartin | Ballymartin B Team 0-0 | - | CONC Bright B Team | TBC | |
Saturday 2nd Mar 2024 | ||||||
ACPRL Div 2 - Standings | ||||||
2 30 PM | Clann na Banna | Clann na Banna B Team 2-10 | - | 1-9 Drumgath B Team | Eamon Mc Carthy | |
ACPRL Div 1 - Standings | ||||||
2 00 PM | Burren | Burren B Team 0-17 | - | 0-7 Castlewellan B Team | Declan Ryan | |
2 00 PM | Derryleckagh | Ballyholland B Team 2-10 | - | 0-17 Bryansford B Team | Leo Smyth | |
2 00 PM | Mayobridge | Mayobridge B Team 2-13 | - | 0-8 Clonduff B Team | David Carr | |
2 00 PM | Kilcoo | Kilcoo B Team 1-7 | - | 1-5 Cumann Pheadair Naofa B Team | Michael O Rourke | |
ACPRL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Liatroim | Liatroim B Team 3-7 | - | 1-8 Longstone B Team | Eugene O Hare | |
2 00 PM | St. Colman's College Newry | Rostrevor B Team 1-6 | - | 2-15 Annaclone B Team | Caolan Mc Ateer | |
2 00 PM | Atticall | Atticall B Team 0-0 | - | CONC RGU Downpatrick B Team | TBC | |
2 00 PM | Loughinisland | Loughinisland B Team 1-5 | - | 1-12 An Riocht B Team | Brian Fegan | |
2024 Ulster GAA Football Minor League Section B - Standings | ||||||
12 00 PM | BOX-IT Athletic Grounds, Armagh | Armagh 1-8 | - | 2-9 Down | Christopher Brady | |
Friday 1st Mar 2024 | ||||||
2024 Ulster Junior Football Club League Section A - Standings | ||||||
8 00 PM | Páirc Sean O'Caoilte - Dundrum | Dundrum 2-3 | - | 2-6 Brockagh Emmetts | Mark Turley | |
Sunday 25th Feb 2024 | ||||||
2024 Ulster GAA Hurling Under 17 Cup - Standings | ||||||
2 00 PM | Dunsilly | Antrim 5-11 | - | 0-9 Down | Ruán Mc Kinstry | |
Allianz Hurling League Roinn 2A - Standings | ||||||
1 00 PM | Ballycran | Down 1-24 | - | 1-24 Kildare | Chris Mooney | |
Show All Records | ||||||
2024 Ulster Junior Football Club League Section A - Standings | ||||||
12 45 PM | Éire Óg GAC | Eire Óg GAC 1-8 | - | 3-10 Dundrum | Richard Leahy | |
2024 Ulster Intermediate Football Club League Section A - Standings | ||||||
11 00 AM | People's Park | Tir na nÓg 0-5 | - | 1-7 An Riocht | Martin Conroy | |
Saturday 24th Feb 2024 | ||||||
Allianz Football League Roinn 3 - Standings | ||||||
6 00 PM | Páirc Esler, Newry | Down 4-12 | - | 2-14 Offaly | Conor Dourneen | |
2024 Ulster GAA Hurling Under 20 Cup - Standings | ||||||
2 00 PM | Liatroim | Down 1-10 | - | 4-20 Derry | Barry Winters | |
Masita GAA Post Primary Schools Dr. Eamonn O Sullivan Cup (Senior C Football) - Standings | ||||||
1 00 PM | Crosskeys | Ballyhaunis Community School 1-12 | - | 1-14 St Malachys Castlewellan | Pat Clarke | |
Monday 19th Feb 2024 | ||||||
2024 Ulster Junior Football Club League Section A - Standings | ||||||
7 30 PM | Páirc Sean O'Caoilte - Dundrum | Dundrum 3-8 | - | 1-12 Laochra Loch Lao | Conor Curran | |
Sunday 18th Feb 2024 | ||||||
Allianz Football League Roinn 3 - Standings | ||||||
2 00 PM | Corrigan Park, Belfast | Antrim 1-6 | - | 1-15 Down | Enda Mc Feely | |
2024 Ulster Intermediate Football Club League Section A - Standings | ||||||
12 00 PM | Derryleckagh | Drumgath 0-13 | - | 1-13 Naomh Pól CLG | Conall Roberts | |
Sunday 11th Feb 2024 | ||||||
12 00 PM | Meath Hill | Searcóg/Shercock 1-13 | - | 4-10 Drumgath | Oisin Mc Kee | |
Saturday 10th Feb 2024 | ||||||
Allianz Hurling League Roinn 2A - Standings | ||||||
1 00 PM | Ballycran | Down 2-23 | - | 1-19 Kerry | James Clarke | |
Tuesday 6th Feb 2024 | ||||||
Corn na Mac Leinn Group A - Standings | ||||||
7 30 PM | Burren | Southern Regional College 3-4 | - | 6-20 Cavan Institute | Colm McCullough | |
Sunday 4th Feb 2024 | ||||||
Allianz Hurling League Roinn 2A - Standings | ||||||
2 00 PM | Laois Hire O'Moore Park, Portlaoise | Laois 2-18 | - | 0-17 Down | Chris Mooney | |
Saturday 3rd Feb 2024 | ||||||
Allianz Football League Roinn 3 - Standings | ||||||
6 00 PM | Páirc Esler, Newry | Down 3-16 | - | 0-9 Limerick | Jerome Henry | |
Thursday 1st Feb 2024 | ||||||
Corn na Mac Leinn Group A - Standings | ||||||
6 00 PM | Dunganny 1 | RCSI 3-18 | - | 1-6 Southern Regional College | Cormac Reilly | |
Sunday 28th Jan 2024 | ||||||
Allianz Football League Roinn 3 - Standings | ||||||
2 00 PM | Echelon Park, Aughrim | Wicklow 0-13 | - | 0-18 Down | Alan Coyne | |
Saturday 13th Jan 2024 | ||||||
2024 Ulster GAA Conor McGurk Cup - Standings | ||||||
4 00 PM | The Dub | Donegal 2-25 | - | 0-22 Down | Barry Winters | |
Wednesday 10th Jan 2024 | ||||||
2024 BOI Dr McKenna Cup Section B - Standings | ||||||
7 30 PM | Páirc Esler, Newry | Down 2-15 | - | 1-15 Cavan | Diarmuid Boylan | |
Tuesday 9th Jan 2024 | ||||||
2024 Ulster GAA Conor McGurk Cup - Standings | ||||||
7 30 PM | Dunsilly | Antrim 0-28 | - | 3-28 Down | Tarlach Conway | |
Saturday 6th Jan 2024 | ||||||
2024 BOI Dr McKenna Cup Section B - Standings | ||||||
6 00 PM | Celtic Park | Derry 0-13 | - | 0-10 Down | Enda Mc Feely | |
2024 Ulster GAA Conor McGurk Cup - Standings | ||||||
12 00 PM | St. Patricks GS Downpatrick | Down 2-22 | - | 3-18 Louth | Kevin Parke | |
Wednesday 29th Nov 2023 | ||||||
HE Senior Football League Division 3 Knockout - Standings | ||||||
7 30 PM | Burren | Southern Regional College 1-6 | - | 0-11 University College Dublin | Paul Faloon | |
Wednesday 22nd Nov 2023 | ||||||
7 30 PM | Páirc Esler, Newry | Southern Regional College 3-8 | - | 0-14 Ulster University Magee | Jake Magill | |
Wednesday 15th Nov 2023 | ||||||
7 45 PM | Burren | Southern Regional College 5-8 | - | 0-13 Ulster University Coleraine | Darren O Hare | |
Tuesday 7th Nov 2023 | ||||||
HE Senior Football League Division 3 Group A - Standings | ||||||
5 45 PM | Jordanstown | Ulster University 1-13 | - | 2-11 Southern Regional College | TBC | |
Wednesday 25th Oct 2023 | ||||||
7 00 PM | Southern Regional College 0-0 | - | CONC DKIT | TBC | ||
Tuesday 17th Oct 2023 | ||||||
7 00 PM | The Dub | Queens University Belfast 1-12 | - | 8-4 Southern Regional College | TBC | |
Tuesday 19th Sep 2023 | ||||||
Res HC - Standings | ||||||
8 00 PM | The Dub | Portaferry 2-13 | - | 0-8 Ballycran | John O Connor | |
Wednesday 30th Aug 2023 | ||||||
7 00 PM | Pairc Rossa | O`Donovan Rossa 0-11 | - | 1-10 Portaferry | Piarais Mc Caffrey | |
Saturday 26th Aug 2023 | ||||||
6 00 PM | Ballycran | Ballycran 3-19 | - | 0-26 Ruairí Óg | John O Connor | |
Wednesday 16th Aug 2023 | ||||||
7 15 PM | Portaferry | Portaferry 2-21 | - | 2-19 Mac Uílín CLG | Patrick Tumelty | |
Saturday 12th Aug 2023 | ||||||
2023 Buncrana CUP - Standings | ||||||
12 00 PM | Buncrana | Donegal 1-12 | - | 2-6 Down | Cathal Doherty | |
Brian McLernon Tyrone Cup - Standings | ||||||
12 00 PM | Derrylaughan | Down 0-13 | - | 1-9 Tyrone | Margaret Farrelly | |
Wednesday 9th Aug 2023 | ||||||
2023 U17 Tain Og Group 5 - Standings | ||||||
7 00 PM | Clonduff | Clonduff 1-5 | - | 1-10 Naomh Moninne | TBC | |
Wednesday 2nd Aug 2023 | ||||||
7 00 PM | Iveagh Gaels 9-17 | - | 2-9 Clonduff | TBC | ||
Wednesday 26th Jul 2023 | ||||||
7 00 PM | Iveagh Gaels 8-4 | - | 4-7 St Fechins GAA | TBC | ||
7 00 PM | Clonduff | Clonduff 1-5 | - | 1-10 Carrickmacross Emmets GFC | TBC | |
Wednesday 19th Jul 2023 | ||||||
7 00 PM | Castleblayney | Castleblayney Hurling 5-14 | - | 4-10 Iveagh Gaels | TBC | |
Sunday 16th Jul 2023 | ||||||
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
2 00 PM | Ballycran | Ballycran 1-15 | - | 0-19 Ballygalget | Ray Mathews | |
2 00 PM | Portaferry | Portaferry 7-28 | - | 1-15 Naomh Eoin | Hugh Torney | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Carryduff | Carryduff 3-13 | - | 1-21 Pádraig Sáirseil CLG | Denis Mc Kay | |
2 00 PM | Pairc Naomh Pól | Naomh Pól CLG /St Pauls GAC 0-20 | - | 1-16 Bredagh | Niall Clifford | |
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
11 30 AM | Ballycran | Ballycran 4-13 | - | 0-18 Portaferry | Mark Mc Donald | |
Sunday 9th Jul 2023 | ||||||
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
2 00 PM | Ballycran | Ballycran 2-20 | - | 0-11 Mac Uílín CLG | Lorenzo Mc Mullan | |
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
12 00 PM | Ballycran | Ballycran 3-15 | - | 2-18 Mac Uílín CLG | Barry Milligan | |
Wednesday 5th Jul 2023 | ||||||
2023 U17 Tain Og Group 5 - Standings | ||||||
7 00 PM | Iveagh Gaels 1-10 | - | 1-5 Naomh Moninne | TBC | ||
7 00 PM | Clonduff | Clonduff 1-5 | - | 1-10 Castleblayney Hurling | TBC | |
Sunday 2nd Jul 2023 | ||||||
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
2 00 PM | Ruairí Óg | Ruairí Óg 0-0 | - | CONC Ballycran | TBC | |
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
2 00 PM | Ballygalget | Ballygalget 2-12 | - | 7-22 Na Seamróga | Mark O Neill | |
2 00 PM | Pairc Rossa | O`Donovan Rossa 0-20 | - | 0-23 Portaferry | Patrick Tumelty | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Naomh Gall | Naomh Gall 0-16 | - | 0-17 Carryduff | Hugh Torney | |
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
1 00 PM | Cuchullians-Dunloy | Cuchullains Dun Lathaí 2-24 | - | 2-16 Ballycran | Colm McDonald | |
Saturday 1st Jul 2023 | ||||||
John West Feile Peil LGFA Region 1 - Standings | ||||||
5 15 PM | Newry Shamrocks 2-3 | - | 2-1 Naomh Éanna | TBC | ||
Division 1 KO - Standings | ||||||
5 10 PM | New York 0-4 | - | 1-2 Carryduff | TBC | ||
Region 1 KO - Standings | ||||||
5 00 PM | Clonduff 0-3 | - | 0-6 Na Fianna | TBC | ||
John West Feile Peil LGFA Region 2 - Standings | ||||||
5 00 PM | Carryduff 3-7 | - | 1-0 Aghaderg | TBC | ||
4 45 PM | Liatroim 5-4 | - | 0-1 Pomeroy Plunketts | TBC | ||
Region 8 KO - Standings | ||||||
4 40 PM | Laragh Utd 3-1 | - | 1-5 Drumgath | TBC | ||
John West Feile Peil LGFA National Division 1 - Standings | ||||||
4 30 PM | New York 4-4 | - | 2-1 Burren | TBC | ||
Region 1 KO - Standings | ||||||
4 00 PM | Clonduff 1-5 | - | 0-3 Stewartstown Harps | TBC | ||
John West Feile Peil LGFA Region 2 - Standings | ||||||
4 00 PM | Carryduff 3-9 | - | 1-0 The Loup | TBC | ||
4 00 PM | Aghaderg 3-3 | - | 1-4 Inniskeen | TBC | ||
Division 1 KO - Standings | ||||||
3 50 PM | Connacht GAA Centre | Glanmire 0-5 | - | 2-7 Carryduff | Patrick Mc Tiernan | |
John West Feile Peil LGFA Region 1 - Standings | ||||||
3 30 PM | Newry Shamrocks 2-3 | - | 2-2 Craigbane | TBC | ||
John West Feile Peil LGFA Region 2 - Standings | ||||||
3 20 PM | Pomeroy Plunketts 0-0 | - | 0-0 Liatroim | TBC | ||
Region 8 KO - Standings | ||||||
3 20 PM | Drumgath 6-5 | - | 1-1 Scotland | TBC | ||
John West Feile Peil LGFA Region 2 - Standings | ||||||
3 20 PM | Liatroim 0-0 | - | 0-0 Con Magee's Glenravel | TBC | ||
John West Feile Peil LGFA National Division 1 Group 2 - Standings | ||||||
2 50 PM | Burren | Burren 4-1 | - | 0-2 Inbhear Sceine Gaels | TBC | |
John West Feile Peil LGFA Region 2 Group 2 - Standings | ||||||
2 20 PM | Gaelic Park | Realt na Mara 0-0 | - | 3-8 Liatroim | TBC | |
2 20 PM | Aghaderg | Aghaderg 2-2 | - | 2-1 The Loup | TBC | |
Division 1 - Group 1 - Standings | ||||||
2 10 PM | Connacht GAA Centre | Kilmacud Crokes 4-1 | - | 1-2 Carryduff | Jon Finn | |
Region 1 - Group 1 - Standings | ||||||
1 40 PM | Clonduff 3-3 | - | 1-3 Drumragh Sarsfields | TBC | ||
John West Feile Peil LGFA Region 1 Group 1 - Standings | ||||||
1 40 PM | Brewster Park, Enniskillen | Enniskillen Gaels 0-4 | - | 3-1 Newry Shamrocks | TBC | |
John West Feile Peil LGFA Region 2 Group 1 - Standings | ||||||
1 40 PM | Carryduff | Carryduff 3-9 | - | 0-0 Pomeroy Plunketts | TBC | |
Region 8 Group 1 - Standings | ||||||
1 40 PM | Cuchullains Dun Lathaí 2-4 | - | 3-1 Drumgath | TBC | ||
John West Feile Peil LGFA National Division 1 Group 2 - Standings | ||||||
1 30 PM | Burren | Burren 3-6 | - | 4-2 Maynooth | TBC | |
John West Feile Peil LGFA Region 2 Group 2 - Standings | ||||||
1 00 PM | Aghaderg | Aghaderg 4-7 | - | 1-3 Realt na Mara | TBC | |
1 00 PM | Loup | The Loup 7-4 | - | 0-2 Liatroim | TBC | |
Division 1 - Group 1 - Standings | ||||||
12 50 PM | Connacht GAA Centre | Athenry 3-4 | - | 1-3 Carryduff | David Dillon | |
Region 1 - Group 1 - Standings | ||||||
12 20 PM | Clonduff 2-6 | - | 0-2 Silverbridge | TBC | ||
John West Feile Peil LGFA Region 1 Group 1 - Standings | ||||||
12 20 PM | Gerard McGleenan Park | Keady Michael Dwyers 2-5 | - | 1-6 Newry Shamrocks | TBC | |
John West Feile Peil LGFA Region 2 Group 1 - Standings | ||||||
12 20 PM | Carryduff | Carryduff 7-5 | - | 0-4 Inniskeen | TBC | |
Region 8 Group 1 - Standings | ||||||
12 20 PM | Ardara 0-2 | - | 1-4 Drumgath | TBC | ||
John West Feile Peil LGFA National Division 1 Group 2 - Standings | ||||||
12 10 PM | Burren | Burren 1-4 | - | 1-4 Naomh Mearnóg | TBC | |
John West Feile Peil LGFA Region 2 Group 2 - Standings | ||||||
11 40 AM | Aghaderg | Aghaderg 3-0 | - | 2-1 Liatroim | TBC | |
Division 1 - Group 1 - Standings | ||||||
11 30 AM | Connacht GAA Centre | New York 0-5 | - | 0-1 Carryduff | Patrick Mc Tiernan | |
Region 1 - Group 1 - Standings | ||||||
11 00 AM | Banagher 0-3 | - | 2-3 Clonduff | TBC | ||
John West Feile Peil LGFA Region 1 Group 1 - Standings | ||||||
11 00 AM | St Joseph's | Naomh Seosamh/St Joseph's 4-2 | - | 1-1 Newry Shamrocks | TBC | |
John West Feile Peil LGFA Region 2 Group 1 - Standings | ||||||
11 00 AM | Carryduff | Carryduff 6-8 | - | 0-0 Con Magee's Glenravel | TBC | |
Region 8 Group 1 - Standings | ||||||
11 00 AM | Gloucestershire 3-3 | - | 0-1 Drumgath | TBC | ||
Wednesday 28th Jun 2023 | ||||||
2023 Cuchulainn Group 5 - Standings | ||||||
8 00 PM | Páirc Liam Uí Ír | Cumann Pheadair Naofa 2-17 | - | 1-17 Inniskeen | Dominic Kearns | |
Sunday 25th Jun 2023 | ||||||
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
3 00 PM | Carryduff | Carryduff 2-26 | - | 2-17 Glenariffe Oisin CLG | Sean Elliott | |
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
1 00 PM | Cuchullians-Dunloy | Cuchullains Dun Lathaí 1-24 | - | 2-21 Ballygalget | Ciaran Mc Closkey | |
12 30 PM | Páirc Éanna | Naomh Éanna 1-16 | - | 0-25 Ballycran | Tarlach Conway | |
Saturday 24th Jun 2023 | ||||||
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
6 00 PM | Portaferry | Portaferry 0-0 | - | CONC Ruairí Óg | TBC | |
6 00 PM | Cuchullians-Dunloy | Cuchullains Dun Lathaí 0-0 | - | CONC Ballycran | TBC | |
Region 3 - Clonduff KO - Standings | ||||||
5 00 PM | Banagher 4-3 | - | 0-4 Ballycran | TBC | ||
Region 7 - Truagh KO - Standings | ||||||
4 00 PM | St Patricks 1-7 | - | 1-5 Castleblayney Hurling | TBC | ||
John West Feile na nGael Camogie Region 6 - Standings | ||||||
4 00 PM | Lamh Dhearg | Céide Lámh Dhearg 3-1 | - | 0-3 Portaferry | TBC | |
Division 2 KO - Standings | ||||||
3 30 PM | Trim 2-12 | - | 1-0 Castlewellan | TBC | ||
Region 7 - Truagh KO - Standings | ||||||
3 00 PM | Kilclief 1-9 | - | 0-4 Sean Mac Cumhaill | TBC | ||
Region 3 Group 2 - Standings | ||||||
2 20 PM | Clonduff 3-3 | - | 5-6 Ratoath | TBC | ||
John West Feile na nGael Camogie Region 5 Group 2 - Standings | ||||||
2 20 PM | Carlow Town HC | Kiltale 0-3 | - | 2-6 Ballycran | TBC | |
John West Feile na nGael Camogie Division 3 Group 1 - Standings | ||||||
2 10 PM | Caltra | Ardrahan 4-2 | - | 5-6 Clonduff | TBC | |
Division 2 Group 1 - Standings | ||||||
2 10 PM | Castlewellan 2-0 | - | 7-5 Kilcormac-Killoughey | TBC | ||
Region 7 - Truagh KO - Standings | ||||||
2 00 PM | St Patricks 0-9 | - | 1-0 Clonguish | TBC | ||
Region 3 - Group 1 - Standings | ||||||
1 40 PM | Castletown Geoghegan/Baile Chaisleáin Mhic Eochagáin 4-9 | - | 0-3 Ballycran | TBC | ||
John West Feile na nGael Camogie Region 6 Group 1 - Standings | ||||||
1 40 PM | Lamh Dhearg | Abhainn Dála 1-4 | - | 1-4 Portaferry | TBC | |
Region 7 Group 2 - Standings | ||||||
1 20 PM | Wolfe Tones 1-2 | - | 3-6 St Patricks | TBC | ||
Region 3 Group 2 - Standings | ||||||
1 00 PM | Clonduff 0-3 | - | 3-7 Celbridge | TBC | ||
Region 7 Group 2 - Standings | ||||||
1 00 PM | St Macartans 0-3 | - | 9-4 St Patricks | TBC | ||
John West Feile na nGael Camogie Region 5 Group 2 - Standings | ||||||
1 00 PM | Carlow Town HC | An Eaglais, Naomh Pádraig 0-1 | - | 0-4 Ballycran | TBC | |
John West Feile na nGael Camogie Division 3 Group 1 - Standings | ||||||
12 50 PM | Caltra | St. Dominic's G.A.A. Club 0-1 | - | 2-6 Clonduff | TBC | |
Division 2 Group 1 - Standings | ||||||
12 50 PM | Castlewellan 1-3 | - | 1-10 Raharney Hurling Club | TBC | ||
Region 7 Group 1 - Standings | ||||||
12 40 PM | Kilclief 5-2 | - | 3-7 Clonguish | TBC | ||
Region 3 - Group 1 - Standings | ||||||
12 20 PM | Naomh Olaf 1-8 | - | 0-6 Ballycran | TBC | ||
Region 7 Group 1 - Standings | ||||||
12 20 PM | Kilclief 5-3 | - | 2-3 Sean Mac Cumhaill | TBC | ||
John West Feile na nGael Camogie Region 6 Group 1 - Standings | ||||||
12 20 PM | Lamh Dhearg | Omagh St Enda's 1-2 | - | 2-2 Portaferry | TBC | |
Region 3 Group 2 - Standings | ||||||
11 40 AM | Gort na Móna CLG 5-6 | - | 0-1 Clonduff | TBC | ||
John West Feile na nGael Camogie Region 5 Group 2 - Standings | ||||||
11 40 AM | Carlow Town HC | Carlow Town Hurling Club 0-0 | - | 1-6 Ballycran | TBC | |
John West Feile na nGael Camogie Division 3 Group 1 - Standings | ||||||
11 30 AM | Caltra | Naomh Bríd 0-2 | - | 5-8 Clonduff | TBC | |
Division 2 Group 1 - Standings | ||||||
11 30 AM | Castlewellan 0-1 | - | 2-16 Kevin Lynch Hurling Club | TBC | ||
Region 3 - Group 1 - Standings | ||||||
11 00 AM | Banagher 0-9 | - | 0-6 Ballycran | TBC | ||
Region 7 Group 1 - Standings | ||||||
11 00 AM | Kilclief 1-4 | - | 1-6 Castleblayney Hurling | TBC | ||
John West Feile na nGael Camogie Region 6 Group 1 - Standings | ||||||
11 00 AM | Lamh Dhearg | Lamh Dhearg 1-3 | - | 1-0 Portaferry | TBC | |
Thursday 22nd Jun 2023 | ||||||
2023 Cuchulainn Group 5 - Standings | ||||||
8 00 PM | Club rooms Cumann Pheadair Naofa | Cumann Pheadair Naofa 0-15 | - | 0-21 St Fechins GAA | Dominc Kearns | |
Wednesday 14th Jun 2023 | ||||||
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
7 45 PM | Pairc Rossa | O`Donovan Rossa 0-8 | - | 4-15 Portaferry | Chris Brown | |
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
7 45 PM | Páirc Éanna | Naomh Éanna 1-9 | - | 3-16 Ballygalget | Patrick Tumelty | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
7 45 PM | Robert Emmets Cushendun | Robert Emmets Cushendun 2-20 | - | 2-12 Carryduff | Declan Mc Garry | |
7 45 PM | Pairc Ui fhearsithe | Shane Uí Néill 2-23 | - | 2-21 Bredagh | Fionntan Mc Cotter | |
Sunday 11th Jun 2023 | ||||||
2 00 PM | Ahoghill | Ghaeil Chluanaidh 1-15 | - | 1-15 Carryduff | Brendan Toland | |
2 00 PM | Cherryvale | Bredagh 2-15 | - | 1-19 Tír na nÓg Randalstown | John O Connor | |
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
1 00 PM | Ballygalget | Ballygalget 5-22 | - | 0-20 Mac Uílín CLG | Lorenzo Mc Mullan | |
12 15 PM | Portaferry | Portaferry 1-23 | - | 2-19 Ruairí Óg | Kevin Parke | |
Saturday 10th Jun 2023 | ||||||
6 45 PM | Ballycran | Ballycran 0-26 | - | 1-23 Na Seamróga | Ray Mathews | |
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
5 00 PM | Ballycran | Ballycran 1-10 | - | 4-32 Na Seamróga | Chris Brown | |
Wednesday 7th Jun 2023 | ||||||
2023 Cuchulainn Group 5 - Standings | ||||||
7 30 PM | Knockbridge Hurling | Knockbridge 1-26 | - | 0-13 Cumann Pheadair Naofa | TBC | |
2023 U13 Tain Og Group 11 - Standings | ||||||
7 00 PM | Banagher | Banagher CONC | - | 0-0 Portaferry | TBC | |
Sunday 4th Jun 2023 | ||||||
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
3 00 PM | Loughgiel Shamrocks | Na Seamróga 0-0 | - | CONC Ballycran | TBC | |
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
2 00 PM | Loughgiel Shamrocks | Na Seamróga 2-28 | - | 1-15 Ballycran | Kevin Parke | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Bear Pit | Pádraig Sáirseil CLG 4-27 | - | 2-21 Bredagh | Niall Clifford | |
2 00 PM | Tir Na nOg Randalstown | Tír na nÓg Randalstown 2-10 | - | 4-24 Carryduff | Ray Mathews | |
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
1 00 PM | Pairc MacUílín | Mac Uílín CLG 1-21 | - | 1-15 Ballygalget | Mark O Neill | |
Wednesday 31st May 2023 | ||||||
7 45 PM | Ruairí Óg | Ruairí Óg 0-19 | - | 0-19 Portaferry | Mark O Neill | |
7 30 PM | Ballycran | Ballycran 2-18 | - | 0-14 Naomh Éanna | Ray Mathews | |
7 30 PM | Ballygalget | Ballygalget 4-18 | - | 1-12 O`Donovan Rossa | Hugh Torney | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
7 30 PM | Cherryvale | Bredagh 3-20 | - | 3-25 Ghaeil Chluanaidh | Brendan Toland | |
7 30 PM | Carryduff | Carryduff 2-12 | - | 0-19 Robert Emmets Cushendun | Mark Mc Donald | |
2023 U13 Tain Og Group 11 - Standings | ||||||
7 00 PM | Portaferry | Portaferry 1-10 | - | 1-5 Kevin Lynch Hurling Club | TBC | |
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
6 30 PM | Ruairí Óg | Ruairí Óg 0-13 | - | 0-21 Portaferry | Ryan O Reilly | |
Wednesday 24th May 2023 | ||||||
8 00 PM | Pairc MacUílín | Mac Uílín CLG 0-0 | - | CONC Ballycran | TBC | |
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
7 30 PM | Portaferry | Portaferry 1-21 | - | 3-16 Ballygalget | Darren McKeown | |
7 30 PM | Pairc MacUílín | Mac Uílín CLG 0-17 | - | 3-18 Ballycran | Ciaran Mc Closkey | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
7 30 PM | Tir Na nOg Randalstown | Tír na nÓg Randalstown 1-20 | - | 0-11 Bredagh | Fionntan Mc Cotter | |
2023 U13 Tain Og Group 11 - Standings | ||||||
7 00 PM | Portaferry | Portaferry 1-5 | - | 1-10 Slaughtneil | TBC | |
Friday 19th May 2023 | ||||||
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
7 30 PM | Carryduff | Kickhams GAC Creggan 1-3 | - | 4-10 Carryduff | Danny O Neill | |
Wednesday 17th May 2023 | ||||||
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
7 30 PM | Portaferry | Portaferry 4-21 | - | 4-11 Ballycran | John O Connor | |
2023 U13 Tain Og Group 11 - Standings | ||||||
7 00 PM | Portaferry | Portaferry 1-10 | - | 1-5 Éire Óg An Charraig Mhór | TBC | |
Sunday 14th May 2023 | ||||||
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
2 30 PM | Ballygalget | Ballygalget 1-15 | - | 0-17 Ruairí Óg | Lorenzo Mc Mullan | |
2 00 PM | Ballycran | Ballycran 3-15 | - | 2-17 O`Donovan Rossa | Kevin Parke | |
2 00 PM | St Patricks Park | Cathaoir an Rí 0-12 | - | 5-14 Portaferry | Ciaran Mc Closkey | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Cherryvale | Bredagh 0-14 | - | 2-13 Robert Emmets Cushendun | Fionntan Mc Cotter | |
2 00 PM | Pairc Ui fhearsithe | Shane Uí Néill 1-16 | - | 3-19 Carryduff | Sean Elliott | |
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
12 00 PM | Ballycran | Ballycran 2-8 | - | 0-4 O`Donovan Rossa | Barry Milligan | |
Wednesday 10th May 2023 | ||||||
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
7 30 PM | Portaferry | Portaferry 1-14 | - | 1-20 Ballycran | Mark O Neill | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
7 30 PM | Carryduff | Carryduff 2-20 | - | 0-7 Bredagh | Danny O Neill | |
2023 U13 Tain Og Group 11 - Standings | ||||||
7 00 PM | Ballinascreen | Ballinascreen 1-5 | - | 1-10 Portaferry | TBC | |
Sunday 30th Apr 2023 | ||||||
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
3 30 PM | Cherryvale | Bredagh 1-20 | - | 2-23 Shane Uí Néill | Sean Elliott | |
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
2 45 PM | Corrigan Park | Naomh Eoin 1-18 | - | 3-24 Portaferry | Mark O Neill | |
2 00 PM | Ballycran | Ballycran 1-17 | - | 0-13 Ruairí Óg | Ray Mathews | |
2 00 PM | St Patricks Park | Cathaoir an Rí 1-10 | - | 1-18 Ballygalget | Fionntan Mc Cotter | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Glenariff Ossians | Glenariffe Oisin CLG 3-15 | - | 0-17 Carryduff | Chris Brown | |
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
12 30 PM | Ballycran | Ballycran 1-23 | - | 0-19 Ruairí Óg | TBC | |
Sunday 23rd Apr 2023 | ||||||
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
2 00 PM | Ballygalget | Ballygalget 2-13 | - | 3-21 Ballycran | Barry Winters | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Carryduff | Carryduff 2-19 | - | 3-10 Naomh Pól CLG /St Pauls GAC | John O Connor | |
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
1 30 PM | Portaferry | Portaferry 1-20 | - | 1-16 Cuchullains Dun Lathaí | Mark O Neill | |
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
12 00 PM | Portaferry | Portaferry 5-21 | - | 1-15 Cuchullains Dun Lathaí | Francis Caldwell | |
Sunday 16th Apr 2023 | ||||||
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
2 45 PM | Loughgiel Shamrocks | Na Seamróga 1-19 | - | 0-10 Portaferry | Darren McKeown | |
2 00 PM | Ballycran | Ballycran 2-15 | - | 1-16 Cathaoir an Rí | Patrick Tumelty | |
2 00 PM | Corrigan Park | Naomh Eoin 0-20 | - | 1-17 Ballygalget | Lorenzo Mc Mullan | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Glenariff Ossians | Glenariffe Oisin CLG 0-19 | - | 1-12 Bredagh | Paul Mc Sparran | |
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
1 00 PM | Loughgiel Shamrocks | Na Seamróga 2-26 | - | 1-8 Portaferry | Shane Mc Donnell | |
Sunday 9th Apr 2023 | ||||||
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
2 00 PM | Ballygalget | Ballygalget 0-16 | - | 1-20 Cuchullains Dun Lathaí | Patrick Tumelty | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Carryduff | Carryduff 3-9 | - | 1-13 Naomh Gall | Hugh Torney | |
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
12 45 PM | Portaferry | Portaferry 2-15 | - | 2-8 Naomh Éanna | John O Connor | |
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
11 00 AM | Portaferry | Portaferry 1-13 | - | 1-14 Naomh Éanna | Ray Mathews | |
Saturday 8th Apr 2023 | ||||||
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Pairc Naomh Pól | Bredagh 1-17 | - | 1-17 Naomh Pól CLG /St Pauls GAC | Brendan Toland | |
Sunday 2nd Apr 2023 | ||||||
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
3 45 PM | Corrigan Park | Naomh Eoin 0-0 | - | CONC Ballycran | TBC | |
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
2 00 PM | Loughgiel Shamrocks | Na Seamróga 1-22 | - | 0-16 Ballygalget | Colum Cunning | |
2 00 PM | Pairc MacUílín | Mac Uílín CLG 1-18 | - | 0-10 Portaferry | Kevin Parke | |
2 00 PM | Corrigan Park | Naomh Eoin 0-14 | - | 1-15 Ballycran | Darren McKeown | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Bear Pit | Pádraig Sáirseil CLG 0-18 | - | 0-15 Carryduff | Hugh Torney | |
2 00 PM | Kickhams GAC Creggan | Kickhams GAC Creggan 2-14 | - | 3-14 Bredagh | Barry Winters | |
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
2 00 PM | Pairc MacUílín | Mac Uílín CLG 0-0 | - | CONC Portaferry | TBC | |
Sunday 26th Mar 2023 | ||||||
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
3 45 PM | Portaferry | Portaferry 2-25 | - | 1-9 O`Donovan Rossa | Fionntan Mc Cotter | |
2 00 PM | Ballygalget | Ballygalget 4-18 | - | 2-10 Naomh Éanna | Patrick Tumelty | |
ACHL Div 2 - Standings | ||||||
2 00 PM | Naomh Gall | Bredagh 4-16 | - | 4-16 Naomh Gall | Niall Clifford | |
2 00 PM | Carryduff | Carryduff 1-12 | - | 2-14 Ghaeil Chluanaidh | Denis Mc Kay | |
ACHL Div 1 Res - Standings | ||||||
2 00 PM | Portaferry | Portaferry 0-14 | - | 1-9 O`Donovan Rossa | Francis Caldwell | |
ACHL Div 1 - Standings | ||||||
12 00 PM | Ballycran | Ballycran 3-18 | - | 1-13 Cuchullains Dun Lathaí | Darren McKeown | |
Saturday 4th Mar 2023 | ||||||
Leo Murphy Cup Group 2 - GAA U20 Football Development League - Standings | ||||||
1 30 PM | Burren | Down 1-6 | - | 0-11 Tyrone | Diarmuid Boylan | |
Saturday 18th Feb 2023 | ||||||
1 00 PM | Burren | Down 1-11 | - | 2-12 Meath | Barry Mc Menamin | |
Saturday 11th Feb 2023 | ||||||
12 00 PM | Dunsilly | Antrim 1-12 | - | 1-9 Down | Jake Magill | |
Tuesday 7th Feb 2023 | ||||||
2023 Electric Ireland HE GAA Corn na Mac Leinn Knockout - Standings | ||||||
7 30 PM | Fethard GAA Park | Mary Immaculate College Thurles 0-0 | - | CONC Southern Regional College | Luke Foran | |
Tuesday 31st Jan 2023 | ||||||
2023 Electric Ireland HE GAA Corn na Mac Leinn Group B - Standings | ||||||
7 30 PM | Burren | Southern Regional College 2-11 | - | 1-12 University Ulster Magee | Jake Magill | |
Tuesday 24th Jan 2023 | ||||||
7 30 PM | Coleraine | UU Coleraine 2-10 | - | 3-12 Southern Regional College | Sean Curran | |
Monday 16th Jan 2023 | ||||||
7 30 PM | Burren | Southern Regional College 1-6 | - | 3-9 South West College. Dungannon Campus | Darren O Hare | |
Saturday 14th Mar 2015 | ||||||
Masita GAA All-Ireland Post Primary Schools Dr.O'Sullivan Cup (SF 'C')) - Standings | ||||||
2 30 PM | Round Towers GFC | St. Louis GS Kilkeel 0-3 | - | 1-9 Colásite Ghobnatan, Baile Mhic Íre | Brendan Cawley |
46-48 Main Street,
Castlewellan, Co Down, BT31 9DP
Tel: 028 4377 0880
Email: accounts.down@gaa.ie
Secretary
Sean Og McAteer
Email: secretary.down@gaa.ie
Tel: 028 437 70880 / 077 3970 0705
© 2015 - 2024 Down Gaa All Rights Reserved | Web Design by RK Marketing Ltd