Down Gaa The Official Site of
DownGAA

Latest results : Senior Mens Football

Time Venue Team 1   Team 2 Referee
Thursday 11th Jul 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 4B (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Kilclief Ben Dearg Kilclief 4-19 - 1-7 Ardglass Denis Mc Kay
Wednesday 10th Jul 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
7 30 PM Burren Burren B Team 5-20 - 0-1 Carryduff B Team Eddie Cuthbert
Monday 8th Jul 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
7 30 PM Liatroim Liatroim B Team 2-18 - 2-10 Clann na Banna B Team Peter Owens
Sunday 7th Jul 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
2 00 PM Tullylish Tullylish B Team 0-0 - CONC Teconnaught B Team TBC
2 00 PM Carryduff Carryduff C Team 2-6 - 2-13 Burren C Team Simon Francis
12 30 PM Clonduff Clonduff C Team 1-8 - 5-15 Kilcoo C Team Dane Devlin C
12 00 PM Mayobridge Mayobridge C Team 5-10 - 1-10 Saval B Team Liam Morgan
11 00 AM Saul Saul B Team 3-11 - 3-14 RGU Downpatrick B Team Adrian Sharvin
Saturday 6th Jul 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
5 00 PM Ballyholland Ballyholland B Team 0-0 - CONC Cumann Pheadair Naofa B Team TBC
5 00 PM Kilcoo Kilcoo B Team 0-0 - CONC Bredagh B Team TBC
5 00 PM Clonduff Clonduff B Team 0-7 - 1-10 Castlewellan B Team Willie Fitzpatrick A
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
5 00 PM Pettit Park Rostrevor B Team 3-9 - 4-15 An Riocht B Team Eugene O Hare
5 00 PM Atticall Atticall B Team 1-12 - 3-6 Annaclone B Team Gavin Finnegan
5 00 PM Loughinisland Loughinisland B Team 0-0 - CONC Drumgath B Team TBC
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
1 30 PM Mayobridge Mayobridge B Team CONC - 0-0 Bryansford B Team TBC
Friday 5th Jul 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 4A (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Glasdrumman Glasdrumman 2-8 - 0-12 Dundrum Gavin Corrigan
7 30 PM Darragh Cross Darragh Cross 0-11 - 0-15 Dromara Dane Devlin C
7 30 PM Teconnaught Teconnaught 1-9 - 0-9 St Paul's Micheal Curran
2024 Down GAA ACFL - Division 4B (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Henry Jones Playing Fields East Belfast 3-18 - 3-7 Bright Lorenzo Mc Mullan
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Mayobridge Mayobridge 0-10 - 0-12 Castlewellan Mark Turley
7 30 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa 1-12 - 0-10 Bredagh Neill Cousins
7 30 PM Carryduff Carryduff 0-10 - 0-10 Clonduff Leo Smyth
7 30 PM Ballyholland Ballyholland 1-7 - 1-14 Kilcoo Brendan Rice
7 30 PM Loughinisland Loughinisland 2-8 - 0-14 Burren Gavin Finnegan
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Longstone Longstone 0-0 - 0-0 Liatroim Christopher Morgan
7 30 PM Bryansford Bryansford 0-17 - 0-5 An Riocht Conor Curran
7 30 PM Pettit Park Rostrevor 0-9 - 0-18 Saul Eddie Cuthbert
7 30 PM St John's St John's 1-9 - 0-9 Saval Barry Mullan
7 30 PM Shamrocks Newry Shamrocks 0-9 - 3-13 RGU Downpatrick Ronan Barry
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Clann na Banna Clann na Banna 4-13 - 1-8 Atticall John Mc Mullan
7 30 PM Ballymartin Ballymartin 1-9 - 1-14 Glenn Kevin Mc Grath
7 30 PM Tullylish Tullylish 0-5 - 1-13 Annaclone Eugene O Hare
7 30 PM Drumaness Drumaness 2-7 - 2-16 Drumgath Willie Fitzpatrick A
7 30 PM Jack Mackin Park St John Bosco 2-10 - 1-9 Aughlisnafin Gregory Mc Grath
Thursday 4th Jul 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 4B (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 45 PM Aghaderg Aghaderg 2-12 - 0-4 St Michael's John Mc Mullan
Monday 1st Jul 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Saval Saval 1-7 - 2-14 Bryansford Neill Cousins
Sunday 30th Jun 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
5 00 PM Downpatrick Bredagh 0-7 - 3-13 Castlewellan Micheal Curran
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
2 00 PM Saval Saval B Team 0-0 - CONC Carryduff C Team TBC
2 00 PM Teconnaught Teconnaught B Team CONC - 0-0 RGU Downpatrick B Team TBC
12 30 PM Kilcoo Kilcoo C Team 2-14 - 1-13 Mayobridge C Team Barry Mullan
12 30 PM Burren Burren C Team 6-15 - 2-7 Tullylish B Team Kevin Mc Grath
11 00 AM Saul Saul B Team 1-11 - 5-13 Clonduff C Team Brian Fegan
Saturday 29th Jun 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
5 00 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa B Team 0-0 - CONC Carryduff B Team TBC
5 00 PM Ballyholland Ballyholland B Team CONC - 0-0 Castlewellan B Team TBC
5 00 PM Burren Burren B Team 1-16 - 1-11 Clonduff B Team Willie Fitzpatrick A
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
5 00 PM An Riocht An Riocht B Team 0-0 - CONC Clann na Banna B Team TBC
5 00 PM Drumgath Drumgath B Team 0-5 - 0-0 Annaclone B Team Brendan Rice
5 00 PM Pettit Park Rostrevor B Team 2-13 - 1-7 Longstone B Team Ben Lock
5 00 PM Atticall Atticall B Team CONC - 0-0 Loughinisland B Team TBC
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
2 30 PM Cherryvale Bredagh B Team 1-10 - 4-13 Bryansford B Team John Mc Mullan
Show All Records
1 00 PM Mayobridge Mayobridge B Team 1-15 - 3-13 Kilcoo B Team Willie Fitzpatrick A
Friday 28th Jun 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 4A (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Páirc Sean O'Caoilte - Dundrum Dundrum 0-7 - 4-17 Darragh Cross Gavin Corrigan
7 30 PM Dromara Dromara 0-12 - 1-8 Teconnaught Gregory Mc Grath
7 30 PM St Pauls St Paul's 3-15 - 3-15 Glasdrumman Eamonn Rooney
2024 Down GAA ACFL - Division 4B (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM St Michael's St Michael's 2-6 - 2-15 East Belfast Barry Mullan
7 30 PM Ardglass GAC Ardglass 1-13 - 0-12 Aghaderg James Magennis
7 30 PM Bright Bright 0-8 - 1-12 Kilclief Brian Fegan
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Burren Burren 0-12 - 1-11 Carryduff Kevin Mc Grath
7 30 PM Cherryvale Bredagh 3-8 - 3-14 Mayobridge Ronan Barry
7 30 PM Ballyholland Ballyholland 2-9 - 1-9 Clonduff David Carr
7 30 PM Kilcoo Kilcoo 2-9 - 1-7 Cumann Pheadair Naofa Mark Turley
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Liatroim Liatroim 1-19 - 0-8 Newry Shamrocks Eddie Cuthbert
7 30 PM Downpatrick RGU Downpatrick 2-10 - 0-8 Rostrevor Fergal Maguire
7 30 PM An Riocht An Riocht 0-10 - 0-15 Longstone Leo Smyth
7 30 PM Saul Saul 4-13 - 0-10 St John's Karl Brannigan
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Clann na Banna Clann na Banna 0-18 - 0-7 St John Bosco Declan Ryan
7 30 PM Glenn Glenn 2-14 - 1-7 Atticall Eamon Mc Carthy
7 30 PM Drumgath Drumgath 3-16 - 4-8 Ballymartin Brendan Rice
Thursday 27th Jun 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Castlewellan Castlewellan 1-15 - 2-14 Loughinisland Declan Ryan
Wednesday 26th Jun 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Pairc Baile Anna, Annsborough Aughlisnafin 0-10 - 2-11 Tullylish Gavin Corrigan
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
7 30 PM Teconnaught Teconnaught B Team 2-8 - 1-9 Burren C Team Barry Mullan
Tuesday 25th Jun 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
7 30 PM Clonduff Ballyholland B Team 1-6 - 3-6 Clonduff B Team Leo Smyth
Monday 24th Jun 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Annaclone Annaclone 1-16 - 0-8 Drumaness Leo Smyth
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
6 45 PM Darragh Cross Darragh Cross B Team 1-6 - 3-12 Bredagh C Team Karl Brannigan
Sunday 23rd Jun 2024
Tailteann Cup - Standings
4 00 PM Páirc an Chrócaigh Down 1-20 - 2-15 Sligo Derek O Mahoney
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
1 30 PM Ballyholland Ballyholland 1-9 - 0-12 Cumann Pheadair Naofa Kevin Mc Grath
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
11 00 AM Mayobridge Mayobridge C Team 0-0 - CONC Saul B Team TBC
Saturday 22nd Jun 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
5 00 PM Kilcoo Kilcoo B Team 0-0 - CONC Carryduff B Team TBC
5 00 PM Castlewellan Castlewellan B Team 2-17 - 0-13 Bredagh B Team Eugene O Hare
5 00 PM Bryansford Bryansford B Team 0-0 - CONC Cumann Pheadair Naofa B Team TBC
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
5 00 PM Atticall Atticall B Team CONC - 0-0 Liatroim B Team TBC
5 00 PM Loughinisland Loughinisland B Team 2-16 - 0-6 Clann na Banna B Team Brian Fegan
5 00 PM Longstone Longstone B Team 0-0 - CONC Drumgath B Team TBC
5 00 PM Annaclone Annaclone B Team 0-9 - 2-12 An Riocht B Team Gregory Mc Grath
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
3 00 PM Mayobridge Mayobridge B Team CONC - 0-0 Burren B Team TBC
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
12 00 PM Carryduff Carryduff C Team CONC - 0-0 Kilcoo C Team TBC
12 00 PM Tullylish Tullylish B Team 1-6 - 2-3 Saval B Team Jackie Quinn
12 00 PM Downpatrick RGU Downpatrick B Team 0-0 - CONC Clonduff C Team TBC
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
12 00 PM Henry Jones Playing Fields East Belfast B Team 1-9 - 5-10 Castlewellan C Team John Mc Mullan
Friday 21st Jun 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Carryduff Carryduff 0-14 - 2-5 Castlewellan Brian Higgins
7 30 PM Loughinisland Loughinisland 0-2 - 0-9 Bredagh Gavin Finnegan
7 30 PM Mayobridge Mayobridge 1-7 - 0-14 Kilcoo Neill Cousins
7 30 PM Clonduff Clonduff 0-14 - 1-13 Burren Declan Ryan
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Pettit Park Rostrevor 1-10 - 1-8 Liatroim Dane Devlin C
7 30 PM Shamrocks Newry Shamrocks 0-9 - 1-7 An Riocht Brendan Rice
7 30 PM Longstone Longstone 2-13 - 0-9 Saval Colm Gribben
7 30 PM Saul Saul 3-9 - 0-11 RGU Downpatrick Ronan Barry
7 30 PM St John's St John's 1-7 - 2-6 Bryansford Ciarán Branagan
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Clann na Banna Clann na Banna 1-13 - 1-9 Tullylish Eamon Mc Carthy
7 30 PM Jack Mackin Park St John Bosco 0-10 - 1-10 Glenn David Carr
7 30 PM Atticall Atticall 0-7 - 0-7 Drumgath Kevin Mc Grath
7 30 PM Annaclone Annaclone 1-13 - 1-9 Aughlisnafin Christopher Morgan
7 30 PM Drumaness Drumaness 2-8 - 0-10 Ballymartin John Mc Mullan
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Aghaderg Aghaderg 0-5 - 3-14 Darragh Cross Eugene O Hare
7 30 PM Páirc Sean O'Caoilte - Dundrum Dundrum 1-10 - 0-7 East Belfast Alan Grant
7 30 PM St Pauls St Paul's 1-15 - 0-6 Kilclief Stephen Mc Sorley
7 30 PM Bright Bright 4-13 - 0-5 St Michael's Denis Mc Kay
7 30 PM Teconnaught Teconnaught 1-12 - 3-11 Glasdrumman Barry Mullan
7 30 PM Ardglass GAC Ardglass 1-8 - 1-7 Dromara James Magennis
Thursday 20th Jun 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
7 30 PM Mayobridge Clonduff C Team 4-17 - 3-12 Mayobridge C Team Francis Rogan
Sunday 16th Jun 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
2 15 PM Cherryvale Bredagh B Team 1-11 - 2-16 Clonduff B Team Rowan Lyons
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
2 00 PM Saul Saul B Team 0-0 - CONC Carryduff C Team TBC
2 00 PM Saval Saval B Team 1-8 - 0-11 Teconnaught B Team Jackie Quinn
2 00 PM Kilcoo Kilcoo C Team 2-14 - 0-10 Tullylish B Team TBC
2 00 PM Burren Burren C Team 1-10 - 1-11 RGU Downpatrick B Team Brendan Rice
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
2 00 PM Burren Burren B Team 2-12 - 0-12 Kilcoo B Team Caolan Mc Ateer
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
2 00 PM An Riocht An Riocht B Team 1-11 - 1-8 Longstone B Team Alan Grant
2 00 PM Pettit Park Rostrevor B Team 1-15 - 2-13 Atticall B Team Declan Ryan
Saturday 15th Jun 2024
Tailteann Cup - Standings
4 30 PM Páirc Esler, Newry Down 1-18 - 0-12 Wicklow Fergal Kelly
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
2 00 PM Ballyholland Ballyholland B Team 4-7 - 0-11 Mayobridge B Team Jackie Quinn
1 30 PM Carryduff Carryduff B Team 0-6 - 3-13 Bryansford B Team John Mc Mullan
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
12 00 PM Clann na Banna Clann na Banna B Team 0-0 - 0-0 Annaclone B Team Jackie Quinn
12 00 PM Liatroim Liatroim B Team CONC - 0-0 Loughinisland B Team Eugene O Hare
Friday 14th Jun 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Kilcoo Kilcoo 1-17 - 2-11 Loughinisland Conor Curran
7 30 PM Cherryvale Bredagh 1-7 - 2-14 Carryduff Brendan Rice
7 30 PM Castlewellan Castlewellan 1-9 - 1-11 Clonduff Ronan Barry
7 30 PM Ballyholland Ballyholland 0-13 - 0-14 Burren Colm Gribben
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Saval Saval 2-13 - 1-9 Newry Shamrocks Mark Turley
7 30 PM An Riocht An Riocht 0-10 - 0-7 Rostrevor David Carr
7 30 PM Saul Saul 4-11 - 0-9 Liatroim Oliver Burke
7 30 PM Bryansford Bryansford 1-13 - 1-8 Longstone Eddie Cuthbert
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Clann na Banna Clann na Banna 2-10 - 1-10 Annaclone Neill Cousins
7 30 PM Glenn Glenn 1-8 - 1-6 Tullylish Leo Smyth
7 30 PM Drumgath Drumgath 4-13 - 0-6 St John Bosco Ronan Mc Ateer (Rostrevor)
7 30 PM Pairc Baile Anna, Annsborough Aughlisnafin 0-14 - 2-17 Drumaness Dane Devlin C
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM St Pauls St Paul's 1-10 - 2-14 Dundrum John Mc Mullan
7 30 PM St Michael's St Michael's 1-4 - 2-18 Teconnaught Gregory Mc Grath
7 30 PM Darragh Cross Darragh Cross 0-0 - CONC Bright TBC
7 30 PM Henry Jones Playing Fields East Belfast 2-14 - 0-10 Aghaderg Barry Mullan
7 30 PM Dromara Dromara 0-13 - 0-3 Kilclief Alan Grant
2024 Down GAA ACFL - Division 4A (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Aghaderg Round 1 - Points carried over 0-5 - 3-14 Darragh Cross TBC
7 30 PM Páirc Sean O'Caoilte - Dundrum Dundrum 1-10 - 0-7 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM St Pauls St Paul's 1-15 - 0-6 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM Teconnaught Teconnaught 1-12 - 3-11 Glasdrumman TBC
7 30 PM Ardglass GAC Round 1 - Points carried over 1-8 - 1-7 Dromara TBC
Thursday 13th Jun 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Downpatrick RGU Downpatrick 2-9 - 0-3 St John's Kevin Mc Grath
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Ballymartin Ballymartin 3-10 - 2-11 Atticall Neill Cousins
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Glasdrumman Glasdrumman 2-16 - 1-11 Ardglass Barry Mullan
Wednesday 12th Jun 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa 0-15 - 2-8 Mayobridge Darren O Hare
Tuesday 11th Jun 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
7 30 PM Mayobridge Mayobridge B Team 2-12 - 0-6 Bredagh B Team Brian Higgins
Monday 10th Jun 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 45 PM Cherryvale Bredagh 3-8 - 3-11 Clonduff Karl Brannigan
Sunday 9th Jun 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
2 00 PM Teconnaught Teconnaught B Team 0-5 - 2-12 Kilcoo C Team Simon Francis
2 00 PM Tullylish Tullylish B Team 0-0 - 0-0 Saul B Team Patrick McDade
2 00 PM Burren Burren C Team 2-11 - 1-12 Saval B Team Brian Higgins
2 00 PM Downpatrick RGU Downpatrick B Team 1-12 - 3-4 Mayobridge C Team Oliver Burke
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
2 00 PM Darragh Cross Darragh Cross B Team 0-0 - CONC An Riocht C Team TBC
2 00 PM Ballymartin Ballymartin B Team CONC - 0-0 East Belfast B Team TBC
2 00 PM St John's St John's B Team 1-8 - 3-6 Castlewellan C Team Alan Grant
2 00 PM Drumaness Drumaness B Team 3-4 - 1-11 Bredagh B Team John Mc Mullan
Saturday 8th Jun 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
5 00 PM Ballyholland Ballyholland B Team 0-9 - 2-8 Burren B Team Declan Ryan
5 00 PM Clonduff Clonduff B Team 4-9 - 3-9 Cumann Pheadair Naofa B Team Mark Turley
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
5 00 PM Liatroim Liatroim B Team 0-16 - 2-11 Rostrevor B Team Micheal Curran
5 00 PM Loughinisland Loughinisland B Team 2-13 - 0-7 Annaclone B Team Brian Fegan
5 00 PM Drumgath Drumgath B Team 0-0 - CONC Atticall B Team TBC
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
2 30 PM Bryansford Bryansford B Team 0-13 - 3-12 Kilcoo B Team Brian Higgins
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
2 00 PM Longstone Longstone B Team 2-16 - 4-11 Clann na Banna B Team Alan Grant
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
1 00 PM Castlewellan Castlewellan B Team 0-0 - CONC Carryduff B Team TBC
Friday 7th Jun 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Castlewellan Castlewellan 1-8 - 0-11 Burren Christopher Morgan
7 30 PM Kilcoo Kilcoo 2-9 - 1-7 Carryduff Ronan Barry
7 30 PM Ballyholland Ballyholland 0-11 - 1-10 Mayobridge Brendan Rice
7 30 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa 0-11 - 1-17 Loughinisland Gavin Finnegan
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Liatroim Liatroim 1-11 - 4-10 RGU Downpatrick Leo Smyth
7 30 PM An Riocht An Riocht 0-10 - 0-11 Saul Micheal Moore
7 30 PM Bryansford Bryansford 4-19 - 0-11 Newry Shamrocks Neill Cousins
7 30 PM St John's St John's 0-8 - 1-7 Longstone Brian Higgins
7 30 PM Saval Saval 1-9 - 1-8 Rostrevor David Carr
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Drumgath Drumgath 1-9 - 1-9 Tullylish Eamon Mc Carthy
7 30 PM Clann na Banna Clann na Banna 7-20 - 2-6 Aughlisnafin Mark Turley
7 30 PM Glenn Glenn 0-16 - 4-4 Annaclone Darren O Hare
7 30 PM Drumaness Drumaness 1-13 - 1-10 Atticall Adrian Sharvin
7 30 PM Ballymartin Ballymartin 2-13 - 3-9 St John Bosco Barry Mullan
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Dromara Dromara 1-15 - 0-7 Glasdrumman Gregory Mc Grath
7 30 PM Aghaderg Aghaderg 1-6 - 2-12 St Paul's Alan Grant
7 30 PM Bright Bright 6-4 - 3-16 East Belfast Colm Gribben
7 30 PM Teconnaught Teconnaught 0-6 - 2-7 Darragh Cross Willie Fitzpatrick A
7 30 PM Ardglass GAC Ardglass 3-14 - 0-4 St Michael's John Mc Mullan
7 30 PM Kilclief Ben Dearg Kilclief 0-7 - 4-11 Dundrum Stephen Mc Sorley
2024 Down GAA ACFL - Division 4A (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM St Pauls St Paul's 1-10 - 2-14 Dundrum TBC
7 30 PM Glasdrumman Glasdrumman 2-16 - 1-11 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM St Michael's Round 1 - Points carried over 1-4 - 2-18 Teconnaught TBC
7 30 PM Darragh Cross Darragh Cross 0-0 - CONC Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM Dromara Dromara 0-13 - 0-3 Round 1 - Points carried over TBC
Wednesday 5th Jun 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
7 30 PM Mayobridge Mayobridge B Team 2-12 - 1-7 Carryduff B Team Declan Ryan
Sunday 2nd Jun 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
2 00 PM Mayobridge Mayobridge C Team 0-0 - CONC Carryduff C Team TBC
2 00 PM Saul Saul B Team 0-0 - CONC Teconnaught B Team TBC
2 00 PM Clonduff Clonduff C Team 3-15 - 1-7 Tullylish B Team Alan Grant
2 00 PM Kilcoo Kilcoo C Team 1-9 - 0-12 Burren C Team Mark Turley
Tailteann Cup Group 4 - Standings
1 45 PM Kingspan Breffni Down 2-22 - 3-13 Offaly Kieran Eannetta
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
12 30 PM Saval Saval B Team 4-14 - 6-12 RGU Downpatrick B Team Ben Lock
Saturday 1st Jun 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
5 00 PM Cherryvale Bredagh B Team CONC - 0-0 Burren B Team TBC
5 00 PM Ballyholland Ballyholland B Team 2-7 - 2-10 Kilcoo B Team Eddie Cuthbert
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
5 00 PM Drumgath Drumgath B Team 0-0 - CONC Liatroim B Team TBC
5 00 PM Annaclone Annaclone B Team 3-11 - 2-9 Longstone B Team Gregory Mc Grath
5 00 PM An Riocht An Riocht B Team 0-0 - CONC Atticall B Team TBC
5 00 PM Pettit Park Rostrevor B Team 1-9 - 2-9 Loughinisland B Team Declan Ryan
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
4 45 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa B Team 0-13 - 3-14 Mayobridge B Team Brian Higgins
2 30 PM Carryduff Carryduff B Team 0-12 - 1-10 Clonduff B Team Simon Francis
1 00 PM Bryansford Bryansford B Team 2-15 - 2-6 Castlewellan B Team Liam Morgan
Friday 31st May 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Loughinisland Loughinisland 2-10 - 0-9 Mayobridge Micheal Moore
7 30 PM Carryduff Carryduff 2-9 - 1-8 Cumann Pheadair Naofa Ciarán Branagan
7 30 PM Burren Burren 0-13 - 0-9 Bredagh Karl Brannigan
7 30 PM Castlewellan Castlewellan 0-11 - 3-7 Ballyholland Conor Curran
7 30 PM Clonduff Clonduff 0-8 - 1-10 Kilcoo Colm Gribben
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Shamrocks Newry Shamrocks 2-10 - 1-13 Longstone Kevin Mc Grath
7 30 PM Pettit Park Rostrevor 0-13 - 2-18 Bryansford Brian Higgins
7 30 PM Downpatrick RGU Downpatrick 3-15 - 1-5 An Riocht Adrian Sharvin
7 30 PM Liatroim Liatroim 0-14 - 1-10 St John's Mark Turley
7 30 PM Saul Saul 1-12 - 0-11 Saval Darren O Hare
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Tullylish Tullylish 2-9 - 3-9 Ballymartin Eddie Cuthbert
7 30 PM Jack Mackin Park St John Bosco 4-10 - 2-14 Atticall Gregory Mc Grath
7 30 PM Clann na Banna Clann na Banna 1-19 - 2-6 Drumaness Declan Ryan
7 30 PM Annaclone Annaclone 2-7 - 1-6 Drumgath Eugene O Hare
7 30 PM Pairc Baile Anna, Annsborough Aughlisnafin 0-5 - 1-20 Glenn John Mc Mullan
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Glasdrumman Glasdrumman 2-13 - 2-7 Kilclief Dane Devlin C
7 30 PM St Michael's St Michael's 0-3 - 3-21 Dromara Lorenzo Mc Mullan
7 30 PM Darragh Cross Darragh Cross 2-18 - 2-4 Ardglass Ronan Barry
7 30 PM Henry Jones Playing Fields East Belfast 1-5 - 2-15 Teconnaught Barry Mullan
7 30 PM St Pauls St Paul's 1-11 - 1-7 Bright Stephen Mc Sorley
7 30 PM Páirc Sean O'Caoilte - Dundrum Dundrum 0-12 - 1-3 Aghaderg Eamonn Rooney
2024 Down GAA ACFL - Division 4A (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Dromara Dromara 1-15 - 0-7 Glasdrumman TBC
7 30 PM Aghaderg Round 1 - Points carried over 1-6 - 2-12 St Paul's TBC
7 30 PM Bright Round 1 - Points carried over 6-4 - 3-16 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM Teconnaught Teconnaught 0-6 - 2-7 Darragh Cross TBC
7 30 PM Ardglass GAC Round 1 - Points carried over 3-14 - 0-4 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM Kilclief Ben Dearg Round 1 - Points carried over 0-7 - 4-11 Dundrum TBC
Wednesday 29th May 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
7 30 PM Teconnaught Teconnaught B Team 0-6 - 1-8 Clonduff C Team Karl Brannigan
Monday 27th May 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Loughinisland Loughinisland 1-15 - 1-10 Clonduff Adrian Sharvin
Sunday 26th May 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
2 00 PM Castlewellan Castlewellan C Team 5-11 - 1-13 Darragh Cross B Team Willie Fitzpatrick A
2 00 PM Drumaness Drumaness B Team 0-0 - CONC Ballymartin B Team TBC
2 00 PM Bright Bright B Team 2-9 - 2-6 East Belfast B Team Barry Mullan
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
2 00 PM Saval Saval B Team 1-9 - 1-15 Kilcoo C Team Mark Turley
2 00 PM Burren Burren C Team 0-0 - CONC Saul B Team TBC
2 00 PM Tullylish Tullylish B Team 1-11 - 3-13 Mayobridge C Team Patrick McDade
11 30 AM Carryduff Carryduff C Team 2-8 - 3-16 RGU Downpatrick B Team Simon Francis
Saturday 25th May 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
5 00 PM Burren Burren B Team 4-15 - 1-11 Cumann Pheadair Naofa B Team Jackie Quinn
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
1 30 PM Pettit Park Rostrevor B Team 3-14 - 3-10 Drumgath B Team Dane Devlin C
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
1 00 PM Clonduff Clonduff B Team 0-15 - 3-8 Bryansford B Team Willie Fitzpatrick A
12 00 PM Kilcoo Kilcoo B Team 4-14 - 3-14 Castlewellan B Team Gavin Finnegan
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
12 00 PM Liatroim Liatroim B Team 1-9 - 4-15 An Riocht B Team Francis Rogan
Friday 24th May 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 4A (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Glasdrumman Glasdrumman 2-13 - 2-7 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM St Michael's Round 1 - Points carried over 0-3 - 3-21 Dromara TBC
7 30 PM Darragh Cross Darragh Cross 2-18 - 2-4 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM Henry Jones Playing Fields Round 1 - Points carried over 1-5 - 2-15 Teconnaught TBC
7 30 PM St Pauls St Paul's 1-11 - 1-7 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM Páirc Sean O'Caoilte - Dundrum Dundrum 0-12 - 1-3 Round 1 - Points carried over TBC
Thursday 23rd May 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Jack Mackin Park St John Bosco 3-11 - 2-15 Drumgath Gavin Finnegan
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa 4-11 - 2-10 Castlewellan Colm Gribben
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
7 30 PM Kilcoo Kilcoo C Team 0-11 - 0-13 RGU Downpatrick B Team Willie Fitzpatrick A
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
7 30 PM Ballyholland Ballyholland B Team 3-14 - 0-3 Bredagh B Team Declan Ryan
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
7 30 PM Loughinisland Loughinisland B Team 2-11 - 1-8 Longstone B Team Simon Francis
Wednesday 22nd May 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
8 00 PM Mayobridge Mayobridge C Team 5-5 - 4-5 Teconnaught B Team Jackie Quinn
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Burren Burren 1-10 - 1-9 Clonduff Micheal Moore
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
7 30 PM Tullylish Tullylish B Team 3-8 - 2-9 Clonduff C Team Gregory Mc Grath
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
7 30 PM Atticall Atticall B Team 1-6 - 4-7 Clann na Banna B Team Neill Cousins
Monday 20th May 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
8 00 PM Carryduff Carryduff B Team 1-9 - 1-13 Burren B Team Willie Fitzpatrick A
7 30 PM Kilcoo Kilcoo B Team 1-11 - 1-12 Mayobridge B Team Dane Devlin C
Sunday 19th May 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
2 00 PM Clonduff Clonduff C Team 1-8 - 2-12 Burren C Team Leo Smyth
2 00 PM Carryduff Carryduff C Team 3-7 - 1-12 Tullylish B Team Lorenzo Mc Mullan
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
2 00 PM Bright Bright B Team 3-8 - 8-16 Castlewellan C Team Micheal Curran
2 00 PM St John's St John's B Team 4-19 - 0-7 An Riocht C Team Gavin Corrigan
2 00 PM Henry Jones Playing Fields East Belfast B Team 0-0 - CONC Ballymartin B Team TBC
2 00 PM St Pauls St Paul's B Team CONC - 0-0 Darragh Cross B Team TBC
2 00 PM Shamrocks Newry Shamrocks B Team CONC - 0-0 Bredagh C Team TBC
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
12 30 PM Saul Saul B Team 1-15 - 3-11 Saval B Team Kevin Kelly
Saturday 18th May 2024
Tailteann Cup Group 4 - Standings
6 00 PM McGovern Park, Ruislip London 0-10 - 1-24 Down Barry Tiernan
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
5 00 PM Cherryvale Bredagh B Team 0-11 - 3-11 Kilcoo B Team Willie Fitzpatrick A
5 00 PM Castlewellan Castlewellan B Team 1-17 - 4-7 Clonduff B Team Gregory Mc Grath
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
5 00 PM Clann na Banna Clann na Banna B Team 6-9 - 1-5 Liatroim B Team Eamonn Rooney
5 00 PM An Riocht An Riocht B Team 2-15 - 0-9 Rostrevor B Team Colm Gribben
5 00 PM Annaclone Annaclone B Team 5-16 - 1-11 Atticall B Team Barry Mullan
5 00 PM Drumgath Drumgath B Team 1-10 - 3-13 Loughinisland B Team Darren O Hare
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
4 30 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa B Team 3-9 - 3-5 Ballyholland B Team Kevin Mc Grath
2 30 PM Bryansford Bryansford B Team 0-0 - CONC Mayobridge B Team TBC
Friday 17th May 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Cherryvale Bredagh 2-15 - 1-15 Castlewellan Eugene O Hare
7 30 PM Kilcoo Kilcoo 0-9 - 1-9 Burren Brendan Rice
7 30 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa 0-17 - 0-13 Clonduff Mark Turley
7 30 PM Ballyholland Ballyholland 0-11 - 0-11 Loughinisland Declan Ryan
7 30 PM Mayobridge Mayobridge 0-7 - 0-14 Carryduff Colm Gribben
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM An Riocht An Riocht 3-11 - 1-13 Liatroim Fergal Maguire
7 30 PM Saval Saval 0-12 - 0-17 RGU Downpatrick David Carr
7 30 PM St John's St John's 1-9 - 0-6 Newry Shamrocks Neill Cousins
7 30 PM Longstone Longstone 0-14 - 1-11 Rostrevor Leo Smyth
7 30 PM Bryansford Bryansford 2-15 - 1-9 Saul Gavin Finnegan
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Glenn Glenn 0-15 - 0-9 Clann na Banna Dane Devlin C
7 30 PM Drumgath Drumgath 6-20 - 0-8 Aughlisnafin Eamon Mc Carthy
7 30 PM Atticall Atticall 0-11 - 1-11 Tullylish Ronan Mc Ateer (Rostrevor)
7 30 PM Drumaness Drumaness 1-10 - 1-8 St John Bosco John Mc Mullan
7 30 PM Ballymartin Ballymartin 1-9 - 3-15 Annaclone Kevin Mc Grath
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Teconnaught Teconnaught 2-14 - 0-6 St Paul's Gregory Mc Grath
7 30 PM Bright Bright 2-4 - 6-6 Dundrum Alan Grant
7 30 PM Ardglass GAC Ardglass 1-19 - 5-7 East Belfast Barry Mullan
7 30 PM Dromara Dromara 0-12 - 0-12 Darragh Cross Willie Fitzpatrick A
7 30 PM Glasdrumman Glasdrumman 6-15 - 1-5 St Michael's Gavin Corrigan
2024 Down GAA ACFL - Division 4A (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Ardglass GAC Round 1 - Points carried over 1-19 - 5-7 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM Bright Round 1 - Points carried over 2-4 - 6-6 Dundrum TBC
7 30 PM Teconnaught Teconnaught 2-14 - 0-6 St Paul's TBC
7 30 PM Aghaderg Round 1 - Points carried over 0-4 - 2-14 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM Dromara Dromara 0-12 - 0-12 Darragh Cross TBC
7 30 PM Glasdrumman Glasdrumman 6-15 - 1-5 Round 1 - Points carried over TBC
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 15 PM Aghaderg Aghaderg 0-4 - 2-14 Kilclief Eddie Cuthbert
Monday 13th May 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Ballymartin Ballymartin 1-15 - 0-8 Drumaness Neill Cousins
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Ardglass GAC Ardglass 1-12 - 0-8 Bright Dane Devlin C
Sunday 12th May 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
2 00 PM Saval Saval B Team 5-17 - 2-9 Clonduff C Team Kevin Mc Grath
2 00 PM Burren Burren C Team 2-10 - 0-3 Mayobridge C Team Willie Fitzpatrick A
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
2 00 PM Darragh Cross Darragh Cross B Team 0-0 - CONC Newry Shamrocks B Team TBC
2 00 PM Ballymartin Ballymartin B Team 0-0 - CONC St Paul's B Team TBC
2 00 PM Castlewellan Castlewellan C Team 5-13 - 2-7 East Belfast B Team Francis Rogan
2 00 PM An Riocht An Riocht C Team 0-0 - CONC Bright B Team TBC
2 00 PM Cherryvale Bredagh C Team 5-18 - 2-6 Drumaness B Team Eugene O Hare
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
1 00 PM Teconnaught Teconnaught B Team 1-15 - 2-16 Carryduff C Team John Mc Mullan
12 00 PM Kilcoo Kilcoo C Team 0-0 - CONC Saul B Team TBC
11 30 AM Tullylish Tullylish B Team 1-8 - 4-15 RGU Downpatrick B Team Jackie Quinn
Saturday 11th May 2024
Tailteann Cup Group 4 - Standings
4 00 PM Páirc Esler, Newry Down 1-20 - 1-6 Limerick Conor Dourneen
Friday 10th May 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Carryduff Carryduff 0-14 - 0-8 Loughinisland Eddie Cuthbert
7 30 PM Castlewellan Castlewellan 0-9 - 2-15 Kilcoo Conor Curran
7 30 PM Cherryvale Bredagh 1-14 - 1-10 Ballyholland Colm Gribben
7 30 PM Clonduff Clonduff 1-12 - 1-10 Mayobridge Brendan Rice
7 30 PM Burren Burren 0-7 - 0-11 Cumann Pheadair Naofa Brian Higgins
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Pettit Park Rostrevor 1-14 - 0-7 Newry Shamrocks Dane Devlin C
7 30 PM Liatroim Liatroim 1-8 - 0-13 Saval Darren O Hare
7 30 PM An Riocht An Riocht 1-10 - 1-6 St John's Mark Turley
7 30 PM Saul Saul 2-12 - 1-10 Longstone Ciarán Branagan
7 30 PM Downpatrick RGU Downpatrick 1-8 - 0-10 Bryansford Adrian Sharvin
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Tullylish Tullylish 2-14 - 1-5 St John Bosco Eugene O Hare
7 30 PM Clann na Banna Clann na Banna 1-13 - 1-14 Drumgath Declan Ryan
7 30 PM Glenn Glenn 1-25 - 1-2 Drumaness Leo Smyth
7 30 PM Annaclone Annaclone 2-19 - 0-11 Atticall Eamon Mc Carthy
7 30 PM Pairc Baile Anna, Annsborough Aughlisnafin 0-9 - 3-16 Ballymartin Gavin Corrigan
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Henry Jones Playing Fields East Belfast 1-3 - 0-7 Dromara John Mc Mullan
7 30 PM Darragh Cross Darragh Cross 0-15 - 0-8 Glasdrumman Eamonn Rooney
7 30 PM Kilclief Ben Dearg Kilclief 3-10 - 0-3 St Michael's Alan Grant
7 30 PM St Pauls St Paul's 3-14 - 1-10 Ardglass Stephen Mc Sorley
7 30 PM Páirc Sean O'Caoilte - Dundrum Dundrum 2-7 - 4-14 Teconnaught Willie Fitzpatrick A
7 30 PM Aghaderg Aghaderg 1-12 - 1-10 Bright Barry Mullan
2024 Down GAA ACFL - Division 4A (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Henry Jones Playing Fields Round 1 - Points carried over 1-3 - 0-7 Dromara TBC
7 30 PM Darragh Cross Darragh Cross 0-15 - 0-8 Glasdrumman TBC
7 30 PM Kilclief Ben Dearg Round 1 - Points carried over 3-19 - 0-3 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM St Pauls St Paul's 3-14 - 1-10 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM Páirc Sean O'Caoilte - Dundrum Dundrum 2-7 - 4-14 Teconnaught TBC
7 30 PM Aghaderg Round 1 - Points carried over 1-12 - 1-10 Round 1 - Points carried over TBC
Sunday 5th May 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
2 00 PM Teconnaught Teconnaught B Team 0-0 - CONC Tullylish B Team TBC
2 00 PM Burren Burren C Team 0-0 - CONC Carryduff C Team TBC
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
2 00 PM Cherryvale Bredagh C Team 2-12 - 4-9 Darragh Cross B Team Stephen Mc Sorley
2 00 PM Henry Jones Playing Fields East Belfast B Team 0-0 - CONC An Riocht C Team TBC
2 00 PM St Pauls St Paul's B Team CONC - 0-0 Castlewellan C Team TBC
2 00 PM Shamrocks Newry Shamrocks B Team CONC - 0-0 Ballymartin B Team TBC
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
12 30 PM Saval Saval B Team 4-16 - 5-7 Mayobridge C Team Kevin Mc Grath
12 00 PM Kilcoo Kilcoo C Team 1-17 - 2-7 Clonduff C Team Willie Fitzpatrick A
11 30 AM Downpatrick RGU Downpatrick B Team 5-11 - 0-2 Saul B Team Gavin Corrigan
Saturday 4th May 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
5 00 PM Castlewellan Castlewellan B Team 0-11 - 1-11 Burren B Team Colm Gribben
5 00 PM Bryansford Bryansford B Team 5-12 - 2-7 Ballyholland B Team Micheal Curran
5 00 PM Carryduff Carryduff B Team 0-9 - 0-6 Bredagh B Team John Mc Mullan
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
5 00 PM Longstone Longstone B Team 0-0 - CONC Liatroim B Team TBC
5 00 PM Annaclone Annaclone B Team 0-18 - 2-10 Rostrevor B Team Ronan Barry
5 00 PM Clann na Banna Drumgath B Team 1-15 - 0-15 Clann na Banna B Team Willie Fitzpatrick A
5 00 PM An Riocht An Riocht B Team 1-8 - 3-13 Loughinisland B Team Kevin Mc Grath
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
4 45 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa B Team 3-7 - 0-12 Kilcoo B Team Eddie Cuthbert
4 15 PM Clonduff Clonduff B Team 2-11 - 0-9 Mayobridge B Team TBC
Friday 3rd May 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 4A (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Glasdrumman Glasdrumman 3-17 - 1-13 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM Teconnaught Teconnaught 4-22 - 2-4 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM Ardglass GAC Round 1 - Points carried over 0-8 - 4-10 Dundrum TBC
7 30 PM Dromara Dromara 3-16 - 0-4 St Paul's TBC
7 30 PM Kilclief Ben Dearg Round 1 - Points carried over 1-12 - 2-11 Round 1 - Points carried over TBC
7 30 PM St Michael's Round 1 - Points carried over 1-4 - 3-14 Darragh Cross TBC
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 15 PM Kilcoo Kilcoo 1-14 - 0-9 Bredagh Fergal Maguire
7 15 PM Mayobridge Mayobridge 2-9 - 1-14 Burren Kevin Mc Grath
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 15 PM Shamrocks Newry Shamrocks 0-10 - 1-18 Saul Karl Brannigan
7 15 PM Saval Saval 1-10 - 1-11 An Riocht Colm Gribben
7 15 PM Longstone Longstone 2-8 - 0-13 RGU Downpatrick Darren O Hare
7 15 PM St John's St John's 1-7 - 0-10 Rostrevor Gavin Finnegan
7 15 PM Bryansford Bryansford 0-13 - 0-11 Liatroim Neill Cousins
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 15 PM Jack Mackin Park St John Bosco 0-7 - 0-9 Annaclone Dane Devlin C
7 15 PM Drumgath Drumgath 2-12 - 1-15 Glenn Brian Higgins
7 15 PM Atticall Atticall 5-12 - 0-4 Aughlisnafin Declan Ryan
7 15 PM Drumaness Drumaness 1-9 - 3-12 Tullylish Barry Mullan
7 15 PM Ballymartin Ballymartin 0-15 - 2-15 Clann na Banna Eddie Cuthbert
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 15 PM Glasdrumman Glasdrumman 3-17 - 1-13 East Belfast Caolan Mc Ateer
7 15 PM Teconnaught Teconnaught 4-22 - 2-4 Aghaderg Denis Mc Kay
7 15 PM Ardglass GAC Ardglass 0-8 - 4-10 Dundrum Gregory Mc Grath
7 15 PM Dromara Dromara 3-16 - 0-4 St Paul's John Mc Mullan
7 15 PM Kilclief Ben Dearg Kilclief 1-12 - 2-11 Bright Willie Fitzpatrick A
7 15 PM St Michael's St Michael's 1-4 - 3-14 Darragh Cross Stephen Mc Sorley
Wednesday 1st May 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 15 PM Clonduff Clonduff 1-6 - 0-7 Castlewellan Colm Gribben
7 15 PM Ballyholland Ballyholland 0-11 - 0-12 Carryduff Brendan Rice
Sunday 28th Apr 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
2 00 PM Carryduff Carryduff C Team 0-0 - CONC Saval B Team TBC
2 00 PM Tullylish Tullylish B Team 0-13 - 3-17 Burren C Team Jackie Quinn
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
2 00 PM Darragh Cross Darragh Cross B Team 1-15 - 2-4 Drumaness B Team Eugene O Hare
2 00 PM Ballymartin Ballymartin B Team 0-0 - CONC Bredagh C Team TBC
2 00 PM Castlewellan Castlewellan C Team 0-0 - CONC Newry Shamrocks B Team TBC
2 00 PM An Riocht An Riocht C Team 0-0 - CONC St Paul's B Team TBC
2 00 PM St John's St John's B Team 7-19 - 0-7 Bright B Team Brian Fegan
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
1 00 PM Clonduff Clonduff C Team 2-19 - 2-9 Saul B Team Willie Fitzpatrick A
11 30 AM Downpatrick RGU Downpatrick B Team 2-16 - 2-9 Teconnaught B Team Micheal Curran
Saturday 27th Apr 2024
Ulster GAA Football Senior Championship - Standings
5 15 PM Clones Armagh 0-13 - 2-6 Down Liam Devenney
2024 Ulster GAA Football Senior Championship - Standings
5 15 PM Clones Down 2-6 - 0-13 Armagh Liam Devenney
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
1 00 PM Bryansford Bryansford B Team 1-18 - 1-7 Bredagh B Team Alan Grant
12 00 PM Castlewellan Castlewellan B Team 0-0 - CONC Ballyholland B Team TBC
12 00 PM Clonduff Clonduff B Team 1-9 - 1-15 Burren B Team Brendan Rice
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
12 00 PM Clann na Banna Clann na Banna B Team 2-6 - 3-11 An Riocht B Team Jackie Quinn
12 00 PM Annaclone Annaclone B Team 2-12 - 2-9 Drumgath B Team Willie Fitzpatrick A
11 00 AM Loughinisland Loughinisland B Team 0-0 - CONC Atticall B Team TBC
Friday 26th Apr 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 30 PM Cherryvale Bredagh 0-16 - 3-5 Cumann Pheadair Naofa Ciarán Branagan
7 15 PM Castlewellan Castlewellan 1-8 - 2-8 Mayobridge Neill Cousins
7 15 PM Clonduff Clonduff 2-7 - 0-7 Carryduff Gavin Finnegan
7 15 PM Kilcoo Kilcoo 0-12 - 1-12 Ballyholland Ronan Barry
7 15 PM Burren Burren 1-16 - 0-10 Loughinisland Mark Turley
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 15 PM Liatroim Liatroim 2-6 - 0-10 Longstone Christopher Morgan
7 15 PM An Riocht An Riocht 1-14 - 0-15 Bryansford Eddie Cuthbert
7 15 PM Saul Saul 3-9 - 0-14 Rostrevor Karl Brannigan
7 15 PM Saval Saval 3-6 - 0-9 St John's Leo Smyth
7 15 PM Downpatrick RGU Downpatrick 1-13 - 1-9 Newry Shamrocks Adrian Sharvin
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 15 PM Atticall Atticall 2-4 - 1-17 Clann na Banna Kevin Mc Grath
7 15 PM Glenn Glenn 0-14 - 0-12 Ballymartin Eugene O Hare
7 15 PM Annaclone Annaclone 1-12 - 1-9 Tullylish Declan Ryan
7 15 PM Drumgath Drumgath 0-17 - 2-10 Drumaness Conor Curran
7 15 PM Pairc Baile Anna, Annsborough Aughlisnafin 0-9 - 4-9 St John Bosco Brendan Rice
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 15 PM Bright Bright 1-4 - 3-17 Teconnaught Barry Mullan
7 15 PM St Pauls St Paul's 1-13 - 3-12 Glasdrumman Willie Fitzpatrick
7 15 PM Páirc Sean O'Caoilte - Dundrum Dundrum 2-6 - 3-11 Dromara Alan Grant
7 15 PM Aghaderg Aghaderg 2-12 - 4-9 Ardglass Eamon Mc Carthy
7 15 PM Kilclief Ben Dearg Kilclief 1-4 - 1-18 Darragh Cross Eamonn Rooney
2024 Down GAA ACFL - Division 4A (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 15 PM Bright Round 1 - Points carried over 1-4 - 3-17 Teconnaught TBC
7 15 PM St Pauls St Paul's 1-13 - 3-12 Glasdrumman TBC
7 15 PM Páirc Sean O'Caoilte - Dundrum Dundrum 2-6 - 3-11 Dromara TBC
7 15 PM Kilclief Ben Dearg Round 1 - Points carried over 1-4 - 1-18 Darragh Cross TBC
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 00 PM Henry Jones Playing Fields East Belfast 1-13 - 1-2 St Michael's John Mc Mullan
Thursday 25th Apr 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
7 00 PM Mayobridge Mayobridge C Team 0-5 - 0-12 Kilcoo C Team Eamon Mc Carthy
Sunday 21st Apr 2024
2 30 PM Saul Saul B Team 1-12 - 2-14 Mayobridge C Team Eamonn Rooney
2 00 PM Kilcoo Kilcoo C Team 0-0 - CONC Carryduff C Team TBC
2 00 PM Saval Saval B Team 0-0 - CONC Tullylish B Team TBC
2 00 PM Clonduff Clonduff C Team 1-11 - 0-9 RGU Downpatrick B Team Mark Turley
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
2 00 PM Shamrocks Newry Shamrocks B Team CONC - 0-0 An Riocht C Team TBC
2 00 PM Henry Jones Playing Fields East Belfast B Team 0-1 - 1-15 St John's B Team John Mc Mullan
2 00 PM Bright Bright B Team 3-7 - 3-17 Drumaness B Team Simon Francis
2 00 PM Darragh Cross Darragh Cross B Team 0-0 - CONC Ballymartin B Team TBC
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
1 00 PM Burren Burren C Team 2-11 - 0-11 Teconnaught B Team Dane Devlin C
Saturday 20th Apr 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
5 00 PM Burren Burren B Team 3-13 - 0-10 Mayobridge B Team Ben Lock
5 00 PM Derryleckagh Ballyholland B Team 2-8 - 4-10 Clonduff B Team Eamon Mc Carthy
5 00 PM Cherryvale Bredagh B Team 0-0 - CONC Castlewellan B Team TBC
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
5 00 PM Liatroim Liatroim B Team 2-9 - 3-15 Atticall B Team Gregory Mc Grath
5 00 PM Clann na Banna Clann na Banna B Team 0-10 - 3-9 Loughinisland B Team Eamonn Rooney
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
4 45 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa B Team 2-11 - 3-14 Bryansford B Team Willie Fitzpatrick A
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
4 30 PM Drumgath Drumgath B Team 1-15 - 2-12 Longstone B Team Karl Brannigan
2 00 PM An Riocht An Riocht B Team 2-8 - 3-11 Annaclone B Team Jackie Quinn
Friday 19th Apr 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 00 PM Loughinisland Loughinisland 2-6 - 1-9 Castlewellan Conor Curran
7 00 PM Mayobridge Mayobridge 2-8 - 1-9 Bredagh Mark Turley
7 00 PM Clonduff Clonduff 0-13 - 2-8 Ballyholland Colm Gribben
7 00 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa 3-6 - 2-16 Kilcoo Neill Cousins
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 00 PM Shamrocks Newry Shamrocks 1-11 - 1-11 Liatroim Leo Smyth
7 00 PM Pettit Park Rostrevor 0-11 - 0-11 RGU Downpatrick Declan Ryan
7 00 PM St John's St John's 1-11 - 1-10 Saul Fergal Maguire
7 00 PM Bryansford Bryansford 0-15 - 1-11 Saval Ciarán Branagan
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 00 PM Jack Mackin Park St John Bosco 2-8 - 1-13 Clann na Banna Ronan Mc Ateer
7 00 PM Tullylish Tullylish 4-9 - 1-3 Aughlisnafin Gregory Mc Grath
7 00 PM Atticall Atticall 1-5 - 1-14 Glenn Eamon Mc Carthy
7 00 PM Drumaness Drumaness 0-4 - 1-11 Annaclone Barry Mullan
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 00 PM Teconnaught Teconnaught 3-14 - 1-6 Kilclief John Mc Mullan
7 00 PM Dromara Dromara 2-14 - 2-6 Aghaderg Ronan Barry
7 00 PM Glasdrumman Glasdrumman 2-11 - 2-11 Dundrum Sean Christie
7 00 PM St Michael's St Michael's 2-1 - 1-8 St Paul's Eugene O Hare
7 00 PM Darragh Cross Darragh Cross 2-16 - 0-3 East Belfast Denis Mc Kay
2024 Down GAA ACFL - Division 4A (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 00 PM Teconnaught Teconnaught 3-14 - 1-6 Round 1 - Points carried over TBC
7 00 PM Dromara Dromara 2-14 - 2-6 Round 1 - Points carried over TBC
7 00 PM Glasdrumman Glasdrumman 2-11 - 2-11 Dundrum TBC
7 00 PM St Michael's Round 1 - Points carried over 2-1 - 1-8 St Paul's TBC
7 00 PM Darragh Cross Darragh Cross 2-16 - 0-3 Round 1 - Points carried over TBC
Thursday 18th Apr 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 00 PM Ballymartin Ballymartin 1-9 - 2-7 Drumgath Karl Brannigan
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
6 45 PM Longstone Longstone 0-9 - 1-7 An Riocht Conor Curran
Wednesday 17th Apr 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
7 00 PM Carryduff Carryduff 1-12 - 0-5 Burren Kevin Mc Grath
Sunday 14th Apr 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
2 00 PM St John's St John's B Team 0-0 - CONC St Paul's B Team TBC
Saturday 13th Apr 2024
Ulster GAA Football Senior Championship - Standings
6 00 PM Páirc Esler, Newry Down 0-13 - 0-9 Antrim Barry Cassidy
2024 Ulster GAA Football Senior Championship - Standings
6 00 PM Páirc Esler, Newry Down 0-13 - 0-9 Antrim Barry Cassidy
Friday 12th Apr 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
6 45 PM Castlewellan Castlewellan 0-6 - 1-6 Carryduff Declan Ryan
6 45 PM Cherryvale Bredagh 0-8 - 1-12 Loughinisland Christopher Morgan
6 45 PM Kilcoo Kilcoo 1-8 - 2-11 Mayobridge Adrian Sharvin
6 45 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa 0-15 - 1-10 Ballyholland David Carr
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
6 45 PM Liatroim Liatroim 0-8 - 2-6 Rostrevor Colm Gribben
6 45 PM An Riocht An Riocht 1-13 - 0-7 Newry Shamrocks Eddie Cuthbert
6 45 PM Saval Saval 2-6 - 0-11 Longstone Brendan Rice
6 45 PM Downpatrick RGU Downpatrick 0-12 - 1-10 Saul Ronan Barry
6 45 PM Bryansford Bryansford 4-9 - 0-10 St John's Mark Turley
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
6 45 PM Tullylish Tullylish 1-8 - 2-10 Clann na Banna Kevin Mc Grath
6 45 PM Glenn Glenn 3-12 - 1-9 St John Bosco Caolan Mc Ateer
6 45 PM Pairc Baile Anna, Annsborough Aughlisnafin 0-8 - 2-11 Annaclone Barry Mullan
6 45 PM Derryleckagh Drumgath 4-12 - 0-12 Atticall Eamon Mc Carthy
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
6 45 PM Red High - Downpatrick Kilclief 2-11 - 1-6 East Belfast Kevin Kelly
6 45 PM St Pauls St Paul's 0-5 - 1-13 Darragh Cross Eamonn Rooney
6 45 PM Páirc Sean O'Caoilte - Dundrum Dundrum 1-8 - 1-4 St Michael's John Mc Mullan
6 45 PM Bright Bright 0-3 - 2-14 Dromara Alan Grant
6 45 PM Teconnaught Teconnaught 1-9 - 0-6 Ardglass Sean Christie
2024 Down GAA ACFL - Division 4A (Sponsored by O'Neills) - Standings
6 45 PM St Pauls St Paul's 0-5 - 1-13 Darragh Cross TBC
6 45 PM Páirc Sean O'Caoilte - Dundrum Dundrum 1-8 - 1-4 Round 1 - Points carried over TBC
6 45 PM Aghaderg Round 1 - Points carried over 2-5 - 2-16 Glasdrumman TBC
6 45 PM Bright Round 1 - Points carried over 0-3 - 2-14 Dromara TBC
6 45 PM Teconnaught Teconnaught 1-9 - 0-6 Round 1 - Points carried over TBC
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
6 30 PM Clann na Banna Aghaderg 2-5 - 2-16 Glasdrumman Gavin Corrigan
Sunday 7th Apr 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
2 00 PM Kilcoo Kilcoo C Team 1-8 - 1-5 Teconnaught B Team Oliver Burke
2 00 PM Saval Saval B Team 0-12 - 3-11 Burren C Team Eugene O Hare
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
2 00 PM Darragh Cross Darragh Cross B Team 0-0 - CONC An Riocht C Team TBC
2 00 PM Shamrocks Newry Shamrocks B Team CONC - 0-0 St John's B Team TBC
2 00 PM Drumaness Drumaness B Team 0-11 - 0-3 East Belfast B Team John Mc Mullan
2 00 PM Ballymartin Ballymartin B Team 6-11 - 4-5 Castlewellan C Team Neill Cousins
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
12 30 PM Saul Tullylish B Team 0-0 - CONC Saul B Team TBC
12 30 PM Mayobridge Mayobridge C Team 3-9 - 2-9 RGU Downpatrick B Team Colm Gribben
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
11 30 AM St Pauls St Paul's B Team 8-12 - 2-7 Bright B Team Barry Mullan
Saturday 6th Apr 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
5 00 PM Burren Burren B Team 2-15 - 1-5 Ballyholland B Team Leo Smyth
5 00 PM Carryduff Carryduff B Team 1-6 - 2-12 Castlewellan B Team Stephen Mc Sorley
5 00 PM Cherryvale Bredagh B Team 3-8 - 4-10 Mayobridge B Team Eamonn Rooney
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
5 00 PM Pettit Park Rostrevor B Team 5-12 - 2-8 Liatroim B Team Declan Ryan
5 00 PM Clann na Banna Clann na Banna B Team 1-7 - 7-8 Longstone B Team Patrick McDade
5 00 PM Atticall Atticall B Team 1-5 - 5-11 Drumgath B Team Sean Christie
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
12 00 PM Kilcoo Kilcoo B Team 2-7 - 2-17 Bryansford B Team Michael O Rourke
Friday 5th Apr 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
8 15 PM Clann na Banna Annaclone 0-12 - 0-13 Clann na Banna David Carr
2024 Down GAA ACFL - Division 1 (Sponsored by O'Neills) - Standings
6 45 PM Loughinisland Loughinisland 1-4 - 1-10 Kilcoo Colm Gribben
6 45 PM Carryduff Carryduff 4-12 - 0-8 Bredagh Conor Curran
6 45 PM Mayobridge Mayobridge 0-8 - 1-7 Cumann Pheadair Naofa Kevin Mc Grath
6 45 PM Burren Burren 0-11 - 2-12 Ballyholland Micheal Moore
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
6 45 PM Shamrocks Newry Shamrocks 1-8 - 3-12 Saval Declan Ryan
6 45 PM Pettit Park Rostrevor 1-13 - 0-13 An Riocht Eamon Mc Carthy
6 45 PM Liatroim Liatroim 0-12 - 1-13 Saul Brendan Rice
6 45 PM Longstone Longstone 0-10 - 4-9 Bryansford Ronan Barry
2024 Down GAA ACFL - Division 3 (Sponsored by O'Neills) - Standings
6 45 PM Tullylish Tullylish 1-7 - 1-14 Glenn Gavin Finnegan
6 45 PM Atticall Atticall 1-12 - 2-11 Ballymartin Eddie Cuthbert
6 45 PM Drumaness Drumaness 3-13 - 1-12 Aughlisnafin Christopher Morgan
2024 Down GAA ACFL - Division 4 (Sponsored by O'Neills) - Standings
6 45 PM Ardglass GAC Ardglass 0-5 - 2-5 Kilclief Barry Mullan
6 45 PM Teconnaught Teconnaught 0-7 - 1-6 Dromara Fergal Maguire
6 45 PM Glasdrumman Glasdrumman 2-16 - 1-6 Bright Karl Brannigan
6 45 PM St Michael's St Michael's 2-5 - 0-8 Aghaderg Eamonn Rooney
6 45 PM Darragh Cross Darragh Cross 1-11 - 0-5 Dundrum Eugene O Hare
6 45 PM Our Lady's & St Patrick's Knock St Paul's 1-10 - 0-7 East Belfast Gregory Mc Grath
2024 Down GAA ACFL - Division 4A (Sponsored by O'Neills) - Standings
6 45 PM Dromara Dromara 1-6 - 0-7 Teconnaught TBC
6 45 PM Glasdrumman Glasdrumman 2-16 - 1-6 Round 1 - Points carried over TBC
6 45 PM Darragh Cross Darragh Cross 1-11 - 0-5 Dundrum TBC
6 45 PM Henry Jones Playing Fields Round 1 - Points carried over 0-7 - 1-10 St Paul's TBC
Thursday 4th Apr 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
7 30 PM Carryduff Carryduff C Team 0-3 - 3-8 Mayobridge C Team Conor Curran
7 00 PM Kilcoo Kilcoo C Team 3-11 - 3-11 Saval B Team John Mc Mullan
Wednesday 3rd Apr 2024
2024 Down GAA ACFL - Division 2 (Sponsored by O'Neills) - Standings
6 45 PM St John's St John's 0-4 - 0-10 RGU Downpatrick Oliver Burke
Monday 1st Apr 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
2 30 PM Henry Jones Playing Fields East Belfast B Team 0-0 - CONC St Paul's B Team TBC
Sunday 31st Mar 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
2 00 PM Burren Burren C Team 0-0 - CONC Kilcoo C Team TBC
2 00 PM Downpatrick RGU Downpatrick B Team 0-0 - CONC Saval B Team TBC
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
2 00 PM St John's St John's B Team 0-0 - 0-0 Bredagh C Team Eugene O Hare
2 00 PM Bright Bright B Team 0-0 - CONC Newry Shamrocks B Team TBC
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
11 00 AM Teconnaught Teconnaught B Team 5-8 - 4-12 Saul B Team Micheal Curran
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
10 30 AM An Riocht An Riocht C Team 0-5 - 4-17 Ballymartin B Team Neill Cousins
Saturday 30th Mar 2024
Allianz Football League Roinn 3 - Standings
7 15 PM Páirc an Chrócaigh Down 0-13 - 2-10 Westmeath Barry Tiernan
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
2 00 PM Burren Burren B Team 1-6 - 0-2 Bredagh B Team Eamon Mc Carthy
2 00 PM Kilcoo Kilcoo B Team 2-8 - 2-8 Ballyholland B Team Barry Mullan
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
2 00 PM Liatroim Liatroim B Team 4-12 - 4-4 Drumgath B Team Eugene O Hare
2 00 PM Atticall Atticall B Team 0-5 - 7-8 An Riocht B Team Ben Lock
12 30 PM Loughinisland Loughinisland B Team 1-10 - 0-10 Rostrevor B Team Adrian Sharvin
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
11 30 AM Bann Road Castlewellan B Team 1-8 - 3-8 Bryansford B Team John Mc Mullan
Sunday 24th Mar 2024
Allianz Football League Roinn 3 - Standings
2 00 PM Páirc Esler, Newry Down 3-15 - 1-10 Clare David Coldrick
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
12 30 PM Downpatrick RGU Downpatrick B Team 3-11 - 1-11 Carryduff C Team John Mc Mullan
12 00 PM Mayobridge Mayobridge C Team 3-13 - 1-5 Tullylish B Team TBC
11 00 AM Clonduff Clonduff C Team 0-10 - 3-9 Teconnaught B Team James Magennis
11 00 AM Saul Saul B Team 1-8 - 7-14 Burren C Team Oliver Burke
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
11 00 AM Shamrocks Newry Shamrocks B Team CONC - 0-0 East Belfast B Team TBC
11 00 AM St Pauls St Paul's B Team CONC - 0-0 Drumaness B Team TBC
11 00 AM Cherryvale Bredagh C Team 5-12 - 1-13 Bright B Team Eamonn Rooney
Saturday 23rd Mar 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
2 00 PM Cherryvale Bredagh B Team 0-9 - 1-9 Ballyholland B Team Rowan Lyons
2 00 PM Bann Road Castlewellan B Team 1-6 - 0-4 Kilcoo B Team Karl Brannigan
2 00 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa B Team 1-6 - 2-17 Burren B Team Eamon Mc Carthy
2 00 PM Bryansford Bryansford B Team 1-10 - 1-7 Clonduff B Team James Magennis
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
2 00 PM Longstone Longstone B Team 0-4 - 0-5 Loughinisland B Team Fergal Maguire
2 00 PM An Riocht An Riocht B Team 3-11 - 2-11 Liatroim B Team Alan Grant
1 30 PM Clann na Banna Clann na Banna B Team 2-12 - 2-6 Atticall B Team Patrick McDade
Friday 22nd Mar 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
7 30 PM Carryduff Carryduff B Team 0-6 - 0-7 Mayobridge B Team Barry Mullan
Tuesday 19th Mar 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
7 30 PM Liatroim Annaclone B Team 4-6 - 1-9 Liatroim B Team Kevin Mc Grath
Sunday 17th Mar 2024
Allianz Football League Roinn 3 - Standings
3 00 PM TEG Cusack Park, Mullingar Westmeath 0-13 - 1-10 Down James Molloy
Friday 15th Mar 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
8 15 PM Clonduff Clonduff C Team 0-6 - 1-8 Saval B Team Brendan Rice
Monday 11th Mar 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
7 30 PM Clonduff Clonduff B Team 0-10 - 2-4 Kilcoo B Team Ben Lock
Sunday 10th Mar 2024
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
2 30 PM Tullylish Tullylish B Team 1-13 - 1-6 Carryduff C Team Eugene O Hare
2 00 PM Teconnaught Teconnaught B Team 3-7 - 4-7 Mayobridge C Team Gavin Corrigan
2 00 PM Saval Saval B Team 0-0 - CONC Saul B Team TBC
2 00 PM Burren Burren C Team 3-11 - 1-8 Clonduff C Team Gregory Mc Grath
2 00 PM Downpatrick RGU Downpatrick B Team 5-6 - 2-12 Kilcoo C Team Barry Mullan
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
2 00 PM Drumaness Drumaness B Team 3-17 - 1-12 An Riocht C Team Lorenzo Mc Mullan
2 00 PM Bright Bright B Team 1-1 - 4-9 Darragh Cross B Team Micheal Curran
2 00 PM St Pauls St Paul's B Team 0-0 - CONC Newry Shamrocks B Team TBC
1 30 PM Mallusk East Belfast B Team 1-1 - 3-8 Bredagh C Team Eamonn Rooney
11 00 AM St John's St John's B Team CONC - 0-0 Ballymartin B Team TBC
Saturday 9th Mar 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
2 00 PM Castlewellan Castlewellan B Team 2-10 - 1-7 Mayobridge B Team Brian Fegan
2 00 PM Páirc Liam Uí Ír Cumann Pheadair Naofa B Team 1-10 - 1-6 Bredagh B Team Kevin Mc Grath
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
2 00 PM Clann na Banna Clann na Banna B Team 0-10 - 1-4 Rostrevor B Team Patrick McDade
2 00 PM Longstone Longstone B Team 5-12 - 1-3 Atticall B Team Neill Cousins
2 00 PM An Riocht An Riocht B Team 2-12 - 1-9 Drumgath B Team Gregory Mc Grath
Wednesday 6th Mar 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
7 30 PM Burren Burren B Team 1-13 - 5-4 Bryansford B Team Willie Fitzpatrick
Sunday 3rd Mar 2024
Allianz Football League Roinn 3 - Standings
2 00 PM Páirc Esler, Newry Down 2-17 - 1-8 Sligo Barry Tiernan
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
12 00 PM Cherryvale Bredagh C Team 0-0 - CONC St Paul's B Team TBC
11 30 AM Castlewellan Castlewellan C Team 0-10 - 5-12 St John's B Team Sean Christie
2024 Down GAA ACRFL Div 1 - Standings
11 00 AM Carryduff Carryduff C Team 2-10 - 3-5 Teconnaught B Team Simon Francis
11 00 AM Saul Saul B Team 1-10 - 3-11 Kilcoo C Team Kevin Kelly
11 00 AM Mayobridge Mayobridge C Team 2-5 - 7-8 Burren C Team Karl Brannigan
2024 Down GAA ACRFL Div 2 - Standings
11 00 AM Mitchels Newry Shamrocks B Team CONC - 0-0 Drumaness B Team TBC
11 00 AM Darragh Cross Darragh Cross B Team 1-12 - 2-5 East Belfast B Team Lorenzo Mc Mullan
11 00 AM Ballymartin Ballymartin B Team 0-0 - CONC Bright B Team TBC
Saturday 2nd Mar 2024
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
2 30 PM Clann na Banna Clann na Banna B Team 2-10 - 1-9 Drumgath B Team Eamon Mc Carthy
2024 Down GAA ACPRL Div 1 - Standings
2 00 PM Burren Burren B Team 0-17 - 0-7 Castlewellan B Team Declan Ryan
2 00 PM Derryleckagh Ballyholland B Team 2-10 - 0-17 Bryansford B Team Leo Smyth
2 00 PM Mayobridge Mayobridge B Team 2-13 - 0-8 Clonduff B Team David Carr
2 00 PM Kilcoo Kilcoo B Team 1-7 - 1-5 Cumann Pheadair Naofa B Team Michael O Rourke
2024 Down GAA ACPRL Div 2 - Standings
2 00 PM Liatroim Liatroim B Team 3-7 - 1-8 Longstone B Team Eugene O Hare
2 00 PM St. Colman's College Newry Rostrevor B Team 1-6 - 2-15 Annaclone B Team Caolan Mc Ateer
2 00 PM Atticall Atticall B Team 0-0 - CONC RGU Downpatrick B Team TBC
2 00 PM Loughinisland Loughinisland B Team 1-5 - 1-12 An Riocht B Team Brian Fegan
Saturday 24th Feb 2024
Allianz Football League Roinn 3 - Standings
6 00 PM Páirc Esler, Newry Down 4-12 - 2-14 Offaly Conor Dourneen
Sunday 18th Feb 2024
2 00 PM Corrigan Park, Belfast Antrim 1-6 - 1-15 Down Enda Mc Feely
Tuesday 6th Feb 2024
Corn na Mac Leinn Group A - Standings
7 30 PM Burren Southern Regional College 3-4 - 6-20 Cavan Institute Colm McCullough
Saturday 3rd Feb 2024
Allianz Football League Roinn 3 - Standings
6 00 PM Páirc Esler, Newry Down 3-16 - 0-9 Limerick Jerome Henry
Thursday 1st Feb 2024
Corn na Mac Leinn Group A - Standings
6 00 PM Dunganny 1 RCSI 3-18 - 1-6 Southern Regional College Cormac Reilly
Sunday 28th Jan 2024
Allianz Football League Roinn 3 - Standings
2 00 PM Echelon Park, Aughrim Wicklow 0-13 - 0-18 Down Alan Coyne
Wednesday 10th Jan 2024
2024 BOI Dr McKenna Cup Section B - Standings
7 30 PM Páirc Esler, Newry Down 2-15 - 1-15 Cavan Diarmuid Boylan
Saturday 6th Jan 2024
6 00 PM Celtic Park Derry 0-13 - 0-10 Down Enda Mc Feely
Wednesday 29th Nov 2023
HE Senior Football League Division 3 Knockout - Standings
7 30 PM Burren Southern Regional College 1-6 - 0-11 University College Dublin Paul Faloon
Wednesday 22nd Nov 2023
7 30 PM Páirc Esler, Newry Southern Regional College 3-8 - 0-14 Ulster University Magee Jake Magill
Wednesday 15th Nov 2023
7 45 PM Burren Southern Regional College 5-8 - 0-13 Ulster University Coleraine Darren O Hare
Tuesday 7th Nov 2023
HE Senior Football League Division 3 Group A - Standings
5 45 PM Jordanstown Ulster University 1-13 - 2-11 Southern Regional College TBC
Wednesday 25th Oct 2023
7 00 PM Southern Regional College 0-0 - CONC DKIT TBC
Tuesday 17th Oct 2023
7 00 PM The Dub Queens University Belfast 1-12 - 8-4 Southern Regional College TBC
Tuesday 7th Feb 2023
2023 Electric Ireland HE GAA Corn na Mac Leinn Knockout - Standings
7 30 PM Fethard GAA Park Mary Immaculate College Thurles 0-0 - CONC Southern Regional College Luke Foran
Tuesday 31st Jan 2023
2023 Electric Ireland HE GAA Corn na Mac Leinn Group B - Standings
7 30 PM Burren Southern Regional College 2-11 - 1-12 University Ulster Magee Jake Magill
Tuesday 24th Jan 2023
7 30 PM Coleraine UU Coleraine 2-10 - 3-12 Southern Regional College Sean Curran
Monday 16th Jan 2023
7 30 PM Burren Southern Regional College 1-6 - 3-9 South West College. Dungannon Campus Darren O Hare